دستگاه فیلتر پرس آزمایشگاهی ابزاری می باشد که از آن در فرآیند های جداسازی استفاده می شود ، به خصوص در جدا کردن مایع / جامد با استفاده از اصول هدایت فشار ، که به وسیله ی یک پمپ آبکی ( اسلاری پمپ ) انجام می شود . استفاده از دستگاه فیلتر پرس آزمایشگاهی در کار های دسته ای و حجم ثابت می باشد ، یعنی کار بایستی به منظور تخلیه ی فیلتر کیک متوقف می شود پیش از این که امکان شروع دسته ی بعدی باشد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

بخش های اصلی یک فیلتر پرس اسکلت و بسته ی فیلتر می باشد . اسکلت بسته ی فیلتر را در کنار هم حفظ می کند در حالی که فشار داخل محفظه ی فیلتراسیون اعمال می شود . این محفظه ولی تنها قادر به این است که حجم خاصی از جامدات را در خود حفظ کند .

اشکال مختلف فیلتر پرس آزمایشگاهی

فیلتر پرس ها در سه نوع اصلی جا می گیرند : فیلتر پرس های قابی و صفحه ای ، فیلتر پرس های قابی و صفحه ای تو رفته و فیلتر پرس های خودکار .

فیلتر پرس قابی و صفحه ای

این نوع فیلتر پرس اساسی ترین شکل طراحی دستگاه فیلتر پرس آزمایشگاهی است ، و تعداد زیادی از افراد از آن به عنوان یک ” صفحه فیلتر غشائی ” یاد می کنند . این نوع فیلتر پرس از صفحات و قاب های زیادی شکل یافته است که با پشتیبانی یک جفت ریل نحوه قرار گیری آن ها به صورت یک در میان می باشد .

فیلتر پرس خودکار

یک فیلتر پرس خودکار مفهومی مشابه با فیلتر دستی و فیلتر قابی می باشد ، به استثنای این که کل فرآیند به شکل کاملا خودکار می باشد . از فیلتر پرس های صفحه و قاب بزرگ تری با ” تعویض کننده های مکانیکی صفحه ” شکل یافته است .

فیلتر پرس صفحه ای تو رفته

این نوع فیلتر پرس از ساختار های مربعی شکل پلی پروپیلنی در حدود 2 تا 4 فوتی شکل یافته است و یک تو رفتگی مقعر و یک حفره در مرکز هر کدام دیده می شوند . دو صفحه به یک دیگر متصل می شوند تا یک محفظه را به منظور تحت فشار قرار دادن ماده ی آبکی ایجاد کنند و محتوای صاف شده ( فیلتر شده ) از میان آستر پارچه ای فیلتر ( صافی ) در محفظه به بیرون راه پیدا کند .

کاربرد های فیلتر پرس آزمایشگاهی

استفاده از فیلتر پرس ها در طیف گوناگونی از کاربرد ها می باشد ، از آب زدایی محلول های آبکی معادن مواد معدنی گرفته تا خالص سازی پلاسمای خون . در همان حین ، تکنولوژی دستگاه فیلتر پرس آزمایشگاهی با موفقیت خودش را در آب زدایی زغال سنگ فوق العاده ریز و هم چنین بازیابی مایع صاف شده در کارخانه های آماده سازی زغال سنگ ، جا انداخته است . بر طبق گفته ی G.Prat ، ” دستگاه فیلتر پرس آزمایشگاهی قادر به این بوده است که خودش را به عنوان موثر ترین و قابل اطمینان ترین تکنیک بر پایه ی نیاز های امروزی اثبات کند . ” یکی از انواع فیلتر پرس ها ، دستگاه فیلتر پرس آزمایشگاهی صفحه ای مقیاس Pilot است ، که ویژه ی آب زدایی مواد آبکی زغال سنگ می باشد . در سال 2013 ، جامعه ی معدن کاری ، متالوژی و اکتشاف مقاله ای را ارتباط با این کاربرد خاص منتشر کرد . در آن به این قضیه اشاره شده بود که استفاده از دستگاه فیلتر پرس آزمایشگاهی برای کار های تولیدی بسیار مناسب و مفید می باشد ، چون قابلیت آب زدایی را برای شکل دادن یک محصول زغال سنگ فوق العاده تمیز به دست می دهد ، و هم چنین کیفیت آب حذف شده ی موجود برای تمیز سازی تجهیزات را بالا می برد .

 

قیمت فیلتر پرس آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت دستگاه فیلتر پرس آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است