ارائه دهندگان این محصول


شناساگر یا اندیکاتور یا معرف ماده ای است که پایان یک واکنش شیمیایی یا حالت یک ماده را نشان می دهد.

شناساگر PH یک هاله رنگی است که به مقدار کم به محلول اضافه شده به شکلی که PH آن محلول را بصورت چشمی هم می توان تعیین کرد.

 

 

مشاهدۀ انواع محلول معرف PH

 

کار شناساگر PH آشکار کردن شیمیایی برای یون های هیدروژن یا یون های هیدرونیوم در مدل آرهینوس است. تغییر رنگ شناساگر به PH بستگی دارد. آنها تغییر در دیگر صفات فیزیکی را نشان می دهند برای مثال اندیکاتور های بویایی تغییر در بوی شان را بروز می دهند..

شاخص یا مقدار PH در دمایی که استاندارد در نظر گرفته شده یک محلول خنثی 0/7 است. محلول هایی که شاخص PH آنها زیر 0/7 است را می توان اسیدی و محلول هایی با PH بالای 0/7 هستند را می توان قلیایی در نظر گرفت. پروتولیت های ضعیف، آمینه ها و اسید های کربوکسیلی بیشترین ترکیبات آلی هستند که به طور طبیعی وجود دارند. در بیولوژی و شیمی تحلیلی نیز شناساگر PH کاربرد های بسیاری دارد. استفاده از شناساگر های ترکیب سنجی برای آنالیز یا تحلیل مقدار کمی کاتیون های فلزی ترجیح داده شده است. شناساگر های ردوکس ، در تیتراسیون ها یا تعیین معیار ها استفاده شده اند که دست اندرکار یک واکنش ردوکس به عنوان اساسی از تحلیل یا آنالیز می باشند دقیقا برعکس سومین دسته ترکیب ها.

موارد استفاده شناساگر PH

در شیمی تحلیلی و بیولوژی به طور مرتب شناساگر PH در تیتراسیون ها برای تعیین کردن مقدار یک واکنش شیمیایی استفاده می شود. شناساگر PH به دلیل انتخاب شخصی تعیین رنگ، مستعد قرائت های نادرست است. یک واحد اندازه گیری PH برای کاربردها یا وسایلی که به محاسبه دقیق PH نیاز دارند استفاده می شود. بعضاً برای بدست آوردن رنگ های صاف از مخلوطی از شناساگر های مختلف استفاده شده که در PH هایی با مقدار زیاد تغییر می کنند. زمانی که دانش و اطلاعات دقیقی از PH نیاز است از شاناساگر های تجاری و مقرون به صرفه مانند شناساگر جهانی و کاغذهای هیدریون استفاده می کنند.

در جدول زیر چندین شناساگر PH آزمایشگاهی مرسوم را آورده ایم. شناساگر هایی که در حد تغییر یا گذرا لیست شده اند معمولا رنگ های وسطی در مقادیر PH را نشان می دهند. به عنوان مثال، فنول قرمز یک رنگ نارنجی بین PH 8/6 و PH 4/8 را نشان می دهند. تغییر گذرا یا حد تغییر به مقدار غلظت شناساگر در معرف محلول و درجه دمایی و حرارت بستگی دارد.

 

 

مشاهدۀ انواع محلول معرف PH

 

قیمت شناساگر ph

برای اطلاع از قیمت معرف ph می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است