ارائه دهندگان این محصول


فنانترولین ( phen ) یک ترکیب آلی هتروسیکلیک به شمار میرود . جامدی به رنگ سفید که قابلیت حل شدن در حلال های آبی را دارد . این ترکیب آلی به عنوان یک لیگاند در کمپلکس شیمیایی به کار گرفته می شود به این علت که کمپلکس های قوی با اکثر یون های فلزی به وجود می آورد .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

سنتز فنانترولین

فنانترولین ممکن است از طریق دو واکنش متوالی Skraup گلیسرول با o – فنیلن دی آمین آماده شود که تحت کاتالیز سولفوریک اسید و یک عامل اکسید کننده واقع می شود که از گذشته اسید آرسنیک آبی یا نیترو بنزن بوده است . دهیدراسیون گلیسرول سبب شکل گیری آکرولین شده که با آمین به دنبال یک فرآیند حلقوی شدن چگالیده می شود .

کمپلکس شیمیایی فنانترولین

در رابطه با ویژگی های کمپلکس شیمیایی آن ، فنانترولین همانند با با 2,2′-bipyridine است ولی اتصال محکم تری با فلزات شکل داده است از آن جایی که کی لیت کردن اهدا کننده های نیتروژنی از پیش سازماندهی شده است . تعداد زیادی از کمپلکس های homoleptic ( ترکیب فلزی که تمامی لیگاند های آن مشابه است ) شناخته شده اند . موردی که به خوبی تحت تحقیق واقع شده [Fe(phen)3]2+ است که ” ferroin ” نامیده می شود . این کمپلکس به منظور مشخص کردن فوتومتری Fe ( II ) به کار گرفته می شده است . از آن به عنوان یک شناساگر اکسایش کاهش با پتانسیل استاندارد +1.06 ولت استفاده می شود . شکل آهنی کاهش یافته یک رنگ قرمز عمیق دارد و شکل اکسید شده به رنگ آبی روشن می باشد . کمپلکس صورتی رنگ [Ni(phen)3]2+ به ایزومر های Δ و Λ خود حل شده است . مس ( I ) ، [Cu(phen)2]+ را به وجود می آورد که لومینسان است .

جنبه های کاربردی فنانترولین

شیمی معدنی زیستی

آنالوگ ferroin یعنی [Ru(phen)3]2+ از گذشته در جوامع علمی به عنوان یک فعال زیستی مطرح بوده است .

1,10 – فنانترولین یک بازدارنده متالو پپتیداز ها محسوب می شود ، به صورتی که یکی از اولین موارد مشاهده شده در کربوکسی پیپتیداز A گزارش شده است . جلوی فعالیت این آنزیم را گرفتن به وسیله ی حذف و کی لیت کردن یون فلز لازم به منظور فعالیت کاتالیزوری انجام می شود که یک آپو آنزیم غیر فعال بر جا می گذارد . – فنان ترولین به شکل کلی متالو پپتیداز های روی را هدف می گیرد و دارای میل ترکیبی اندکی با کلیسم است .

به عنوان شناساگری برای معرف های آلکیل لیتیوم

معرف های آلکیل لیتیوم مشتقات عمیقا رنگی از فنانترولین هستند . محتوای آلکیل لیتیوم محلول ها را می توان به وسیله ی استفاده از چنین معرف هایی با مقادیر اندکی فنان ترولین و به دنبال آن انجام تیتراسیون با الکل ها معین کرد که نشانه ی پایان یافتن عمل تیتراسیون بدون رنگ شدن آن است . معرف های گریگنارد ممکن است به صورت مشابهی تحت عمل تیتراسیون قرار گیرند .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی فنانترولین مرک از کمپانی merck آلمان و نیز فنانترولین سیگما آلدریچ موجودند

قیمت فنانترولین ؛

برای اطلاع از قیمت اورتوفنانترولین می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است