کلسیم کلرید در تعریف ترکیبات غیر آلی با فرمول شیمیایی CaCl2(H2O)x محسوب می شوند که در آن x برابر با 0, 1, 2, 4 و 6 است . تمامی این نمک ها حلالیت بالایی در آب دارند . آن ها به شکل کلی برای یخ زدایی و کنترل گرد و غبار به کار گرفته می شود . به علت این که این نمک غیر آبی رطوبت دوست است ، از آن در قالب یک دسی کانت استفاده می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد کلسیم کلرید

اعمال مرتبط با خشک کردن و استفاده در آزمایشگاه

لوله های خشک کننده به شکل متداولی با کلرید کلسیم انباشته می شوند . کلپ ( kelp یک نوع گیاه دریایی ) با کلسیم کلرید برای ایجاد کربنات سدیم خشک می شود . کلرید کلسیم غیر آبی به وسیله ی سازمان غذا و داروی آمریکا برای مطمئن شدن از خشکی محتوای بسته های پستی مورد تایید قرار گرفته است .

پزشکی

کلرید کلسیم به منظور درمان سوختگی های اسیدی هیدروفلوریک داخلی تزریق می شود . آن را می شود برای درمان عارضه ی وجود بیش از حد منیزیم در بدن استفاده کرد . تزریق کلسیم کلرید می تواند سمیت قلبی را همان طور که به وسیله ی الکترو کاردیوگرام اندازه گیری می شود ، مورد حمله قرار دهد . کلسیم کلرید می تواند ماهیچه ی قلبی را در برابر سطوح بالای خطرناک پتاسیم سرم در هایپر کالمی مورد محافظت قرار دهد . کلرید کلسیم را می شود برای درمان سریع سمیت مسدود کننده ی کانال کلسیم ، اثرات جانبی دارو هایی نظیر دیلتیازم ، استفاده کرد و سبب می شود جلوی حملات بالقوه ی قلبی گرفته شود .

کلید کلسیم غیر آبی در تغییر شکل ژنتیکی سلولی ها به وسیله ی افزایش نفوذ پذیری غشاء ، تحریک شایستگی برای جذب DNA ( اجازه می دهد که قطعات DNA آسان تر به سلول وارد شوند ) به کار گرفته می شود .

خطرات

کلرید کلسیم می تواند سبب آزردگی پوست به واسطه ی جذب رطوبت آن شود . حل شدن کلسیم کلرید جامد در فرآیندی گرماده صورت می گیرد و اگر خورده شود می تواند سبب سوختن دهان و مری شود .

خوردن محلول های غلیظ محصولات جامد ممکن است سبب آزردگی یا زخم مسیر معده روده شود .

مصرف کلرید کلسیم می تواند باعث بروز هایپر کالمی شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کلسیم کلرید مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کلسیم کلرید سیگما آلدریچ موجودند

قیمت کلسیم کلرید ؛

برای اطلاع از قیمت کلرید کلسیم می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند .

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است