ارائه دهندگان این محصول


متیلن بلو که در قالب اسم متیل تیونینیوم کلرید نیز در متون علمی نوشته می شود ، جنبه های کاربردی متعددی در حوزه های شیمی و زیست شناسی دارد . به عنوان نمونه از آن می شود به عنوان یک رنگ و یا یک دارو استفاده کرد . متیلن بلو ترکیب شیمیایی آروماتیک هتروسیکلیکی است که فرمول شیمیایی آن C16H18N3SCl است . در دمای اتاق این ترکیب پودری به رنگ سبز تیره ، بدون بو و به شکل جامد است که هنگامی که در آب حل می شود یک محلول آبی رنگ به وجود می آید . شکل آب دار آن دارای 3 مولکول آب به ازای هر واحد متیلن بلو است . متیلن آبی را نبایستی با متیل بلو ، یک رنگ دیگر در بافت شناسی ، متیلن بلوی جدید ، و یا با ویولت متیل که اغلب اوقات به عنوان شناساگر های pH استفاده می شوند ، اشتباه گرفت . متیلن آبی دارای یک pH 3 در آب در دمای 25 درجه ی سانتی گراد است .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

 

کاربرد متیلن بلو

در آغاز متیلن بلو در سال 1876 به وسیله ی شیمی دان آلمانی هاینریش کارو مهیا شد . متیلن آبی در لیست دارو های الزامی سازمان جهانی سلامت قرار دارد ، لیستی از مهم ترین دارو های مورد نیاز در یک سیستم بنیادین سلامت .

متیلن آبی ترکیبی است که آن را می توان در دسته ی دارو های ضد عفونی کننده / ضد تشنج و Urinary Analgesics ( دارو هایی که به شکل متابولیت و تغییر نیافته از ادرار حذف می شوند ) قرار داد .

ترکیب شده با نور

متیلن بلو ترکیب شده با نور برای درمان پسوریازیس پلاک‌ مانند تومور بد خیم Kaposi مرتبط با ایدز ، ویروس وست نایل و برای غیر فعال سازی باکتری استافیلوکوکوس اورئوس ، HIV-1 ، هپاتیت ویروسی اردک B ، وکتور های آدنو ویروس و هپاتیت C به کار گرفته می شده است .

شناساگر اکسایش – کاهش

متیلن بلو به میزان متعددی در قالب یک شناساگر اکسایش – کاهش در شیمی تجزیه به کار گرفته می شود . محلول های این ماده زمانی که در یک محیط اکسید کننده هستند ، آبی رنگ هستند ولی اگر در معرض عامل کاهنده قرار بگیرند رنگ آن ها به بی رنگی می گراید .

حوزه ی زیست شناسی

در این زمینه ی علمی از متیلن آبی به عنوان رنگی برای تعدادی از راه های مختلف رنگ آمیزی همانند با رنگ رایت و رنگ جنر استفاده می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی متیلن بلو مرک کد 115943 و کد 159270 از کمپانی merck آلمان و نیز متیلن بلو سیگما آلدریچ با کد CAS Number: 122965-43-9 موجود هستند .

قیمت متیلن بلو

برای اطلاع از قیمت متیلن بلو می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است