کادمیوم یا کادمیم عنصری شیمیایی با نماد حروفی Cd و عدد اتمی 48 است . این فلز طبیعی سفید – آبی رنگ نرم از دیدگاه شیمیایی همانند با دو فلز پایدار دیگر در گروه 12 ، یعنی روی و جیوه است . مشابه با روی ، کادمیوم حالت اکسیداسیون +2 را در تعداد غالب ترکیبات خود ترجیح می دهد و مثل جیوه دارای نقطه ی ذوب پایین در مقایسه با فلزات انتقالی است . کادمیوم و هم جنس های آن همواره به چشم فلزات انتقالی نگریسته نمی شوند ، که در این حالت آن ها دارای پوسته های الکترونی d یا f اندکی پر شده در حالت های عنصری یا اکسیداسیون معمولی نمی باشند . میانگین غلظت کادمیوم در پوسته زمین بین 0.1 و 0.5 قسمت در میلیون است .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد های آزمایشگاهی کادمیم

لیزر های هلیومی – کادمیمی منبع معمولی از نور لیزر ماورای بنفش – آبی هستند . عملکرد ها آن ها در محدوده ی طیفی 325 یا 422 است و در میکروسکوپی فلورسانس و آزمایش های گوناگون آزمایشگاهی به کار گرفته می شوند . نقاط کوانتومی سلنید کادمیم لومینسانس روشنی به دنبال تحریک با UV به عنوان نمونه ( لیزر هلیوم – کادمیم ) گسیل می کنند . رنگ این لومینسانس امکان دارد سبز رنگ ، زرد رنگ یا قرمز باشد که وابسته به اندازه ی ذره است . محلول های کولوئیدی این ذرات به منظور تصویر یابی بافت های زیستی و محلول هایی با یک میکروسکوپ فلورسانس به کار گرفته می شوند .

این عنصر قسمتی از برخی از ترکیات نیمه هادی است ، همانند با سولفید کادمیوم ، سلنید کادمیم و تلورید کادمیم که از آن ها می شود به منظور آشکار سازی نور یا سلول های خورشیدی استفاده کرد . HgCdTe به نور مادون قرمز حساسیت دارد و در نتیجه امکان این وجود دارد به عنوان یک آشکار ساز مادون قرمز یا سوئیچی به عنوان نمونه در دستگاه های کنترل از راه دور به کار گرفته شود .

در حوزه ی زیست مولکولی ، از این عنصر برای انسداد کانال های کلسیم وابسته به ولتاژ از ریزش یون های کلیسم ، و هم چنین در تحقیقات هیپوکسی به منظور تحریک کردن تنزل وابسته به پروتئازوم Hif-1α استفاده می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کادمیم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کادمیم سیگما آلدریچ موجودند

 

قیمت کادمیم ؛

برای اطلاع از قیمت کادمیوم می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است