فنل فتالئین یک ماده شیمیایی با فرمول C20H14O4 و بعضی اوقات به صورت مختصر به صورت ” HIn ” یا ” phph ” در متون نوشته می شود . از فنل فتالئین معمولا در قالب شناساگری در رابطه با آزمایش های تیتراسیون های اسید – بازی استفاده می شود . در این مورد ، این ماده در محلول های اسیدی بی رنگ و در محلول های بازی به رنگ صورتی در می آید .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات فنول فتالئین

 

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

میزان حلالیت فنل فتالئین در آب اندک است و معمولا به منظور به کارگیری در آزمایش ها در الکل حل می شود . این ترکیب اسید ضعیفی است که قادر به این است که یون های H+ را در حلال از دست بدهد . مولکول های فنل فتالئین رنگ نداشته و یون این ترکیب به رنگ صورتی است . هنگامی که به فنول فتالئین یک باز افزوده می شود ، تعادل مولکول ⇌ یون ها به سمت راست جا به جا شده ، بنابراین منجر به یونیزاسیون بیشتر به دنبال حذف یون های H+ می شود . این امر به وسیله ی قانون Le Chatelier پیش بینی می شود .

کاربرد های فنل فتالئین

شناساگر فنل فتالئین

استفاده ی معمول از این ترکیب در قالب شناساگری در انجام آزمایش های تیتراسیون های اسید – بازی است . هم چنین به عنوان ترکیبی از یک شناساگر جهانی به همراه متیل رد ، بروموتیمول بلو و تیمول بلو ، عمل می کند .

فنول فتالئین در محلول آبی 4 شکل مختلف به خود می گیرد ، تحت شرایط شدیدا اسیدی ، به شکل پروتون دار شده وجود دارد که باعث ایجاد رنگ نارنجی می شود . تحت شرایط شدیدا اسیدی ، شکل لاکتونی بی رنگ است .

کاربرد های پزشکی

فنول فتالئین بیشتر از یک قرن است که به عنوان یک داروی ضد یبوست به کار گرفته می شده است ولی در حال حاضر از فهرست ضد یبوست های بدون نیاز به نسخه ی پزشک به علت وجود نگرانی هایی در رابطه با سرطان زایی ، حذف شده است .

با وجود نگرانی های به چشم خورده در رابطه با سرطان زایی آن ، استفاده از این ترکیب به عنوان یک ضد یبوست بعید است که سبب شکل گیری سرطان تخمدان شود . فنول فتالئین نشان شده است که جلوی ریزش کلسیم سلولی در بدن انسان را می گیرد . این قضیه تحت تاثیر دو فعال کننده ی ترومبین ( بند آورنده ی خون موضعی ) و thapsigargin قرار دارد که کلسیم داخل سلولی را رها می کنند .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی فنل فتالئین مرک از کمپانی merck آلمان و نیز فنل فتالئین سیگما آلدریچ موجودند

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات فنول فتالئین

 

 

 

قیمت فنل فتالئین

برای اطلاع از قیمت فنل فتالئین می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است