کربنات پتاسیم ( K2CO3 ) یک نمک سفید با قدرت حل شدن در آب ( در اتانول حل نمی شود ) است که یک محلول قویا قلیایی را به وجود می آورد . آن را می شود به عنوان محصولی از واکنش جاذب هیدروکسید پتاسیم با دی اکسید کربن ، ساخت . این ترکیب آب شونده است ، بنابراین اغلب اوقات به شکل یک جامد خیس یا مرطوب به چشم می خورد . کربنات پتاسیم در تولید صابون و شیشه به کار گرفته می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کابرد های کربنات پتاسیم

( در گذشته ) در تولید صابون ، شیشه و ظروف چینی

استفاده به عنوان یک عامل خشک کننده ی ملایم در مواقعی که سایر عوامل خشک کننده ، همانند با کلرید کلسیم و سولفات منیزیوم سازگاری نمی توانند داشته باشند . استفاده از آن برای ترکیبات اسیدی شایسته نیست ، ولی می تواند به منظور خشک کردن یک فاز آلی اگر آن فاز دارای مقادیر اندکی از نا خالصی اسیدی است ، موثر باشد . از آن هم چنین می توان برای خشک کردن برخی از کتون ها ، الکل ها و آمین ها پیش از تقطیر استفاده کرد .

کاربرد های خوراکی

در زمینه ی آشپزی ، از آن به عنوان یک جزء ترکیبی در تولید grass jelly استفاده می شود ، غذایی که در آشپزی چین و جنوب شرقی آسیا پخته می شود . هم چنین به عنوان ترد سازی شکمبه ( سیرابی ) استفاده می شود . در دستور های آشپزی آلمانی معمولا از کربنات پتاسیم به عنوان یک عامل خمیر مایه استفاده می شود .

در تولید پودر کاکائو به منظور متعادل سازی pH ( یعنی کاهش مقدار اسیدی بودن ) دانه های کاکائوی طبیعی ( هم چنین آن را خوش عطر تر می کند ) نیز از این ماده استفاده می شود . فرآیند افزودن کربنات پتاسیم به پودر کاکائو معمولا ” Dutching ” یا پودر کاکائوی پردازش یافته ی هلندی نامیده می شود ، چون این فرآیند در آغاز به وسیله ی شخصی به نام کوئنراد یوهانس ون هوتن ، یک فرد هلندی ، توسعه یافت .

به عنوان یک عامل بافری کننده در تولید نوشابه های الکلی یا شراب

نرم کننده ی آب سخت

به عنوان یک سرکوب کننده ی آتش در خاموش کردن آتشِ سرخ کن ها و سایر آتش سوزی های مرتبط با کلاس B .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کربنات پتاسیم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کربنات پتاسیم سیگما آلدریچ موجودند

قیمت کربنات پتاسیم ؛

برای اطلاع از قیمت کربنات پتاسیم می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است