ارائه دهندگان این محصول


کلرید قلع ( II ) که به اسم کلرید استانوس نیز در بین عموم شناخته می شود ، جامدی شفاف و به رنگ سفید با فرمل شیمیایی SnCl2 است . کلرید قلع یک دی هیدرات پایدار به وجود می آورد ، گرچه محلول های آبی تمایل به هیدرولیز شدن ، به ویژه اگر حرارت بالایی داشته باشند ، دارند . SnCl2 به مقدار فراوانی به عنوان یک عامل کاهنده ( در محلول اسیدی ) مورد استفاده قرار می گیرد ، و در حمام های الکترولیتیک برای قلع کاری . کلرید ( II ) قلع را نبایست با دیگر کلرید های قلع اشتباه گرفت یعنی کلرید قلع ( IV ) یا کلرید استانیک ( SnCI4 ) .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کلرید قلع ( IV ) که با نام تترا کلرید یا کلرید استانیک نیز شناخته می شود یک ترکیب غیر آلی با فرمول SnCl4 است . در دمای اتاق به شکل مایع و بدون رنگ است که به دنبال تماس با هوا دود می کند و یک بوی مشمئز کننده به وجود می آورد . از آن به عنوان پیش ماده ای برای سایر ترکیبات قلع استفاده می شود . در آغاز کشف آن به وسیله ی آندراس لیباویوس ( 1550 تا 1616 ) انجام شد و با نام spiritus fumans libavii شناخته می شده است .

کاربرد کلرید قلع

کاربرد اصلی کلرید قلع به عنوان یک پیش ماده برای ترکیبات اورگانوتین است که برای کاتالیز و پایدارساز های پلیمری به کار گرفته می شود . از آن می شود در یک فرآیند سل – ژل برای مهیا سازی روکش های SnO2 ( به عنوان مثال برای سخت کردن شیشه ) استفاده کرد، از طرف دیگر نانو کریستال های SnO2 را می شود به واسطه ی تصفیه های این روش به وجود آورد .

یک محلول قلع ( II ) کلرید حاوی اندکی هیدرو کلریک اسید برای قلع کاری فولاد ، برای ساخت قوطی های حلبی ، به کار گرفته می شود . یک پتانسیل الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد و فلز قلع در کاتد توسط الکترولیز به وجود می آید .

قلع ( II ) کلرید به عنوان یک تثبیت کننده در رنگرزی منسوجات استفاده می شود ، به این علت که با برخی از رنگ ها به عنوان نمونه کوشینیل رنگ روشنی ایجاد می کند . این تثبیت کننده هم چنین به تنهایی برای بالا بردن وزن ابریشم مورده استفاده قرار می گرفته است .

از آن به عنوان کاتالیزوری برای تولید اسید پلی اکتیک پلاستیک ( PLA ) استفاده می شود .

هم چنین از آن به عنوان کاتالیزوری بین استون و پروکسید هیدروژن برای شکل دادن فرم تترامری پروکسید استون استفاده می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کلرید قلع مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کلرید قلع سیگما آلدریچ موجودند .

قیمت کلرید قلع

برای اطلاع از قیمت کلرید قلع می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است