برای خرید این ماده نیاز به ارائه مجوز کتبی دارای مهر و سربرگ معتبر می باشد

برای خرید این ماده نیاز به ارائه مجوز کتبی دارای مهر و سربرگ معتبر می باشد

سیانید پتاسیم ترکیبی معدنی با فرمول KCN است . این نمک ساختار کریستالی و بدون رنگ داشته و از نظر ظاهری همانند با شکر و و میزان حلالیت آن در آب بالا است . KCN بیشتر از همه در حوزه های معدن کاری طلا ، سنتز آلی و Electroplating ( فرآیند استفاده از جریان الکتریکی برای کاهش کاتیون های فلزی حل شده تا آن ها بتوانند یک روکش فلزی بر روی یک الکترود به وجود آورند ) به کار گرفته می شود . کاربرد های در مقیاس کوچک تر آن شامل جواهرات به منظور برق انداختن و جلا دادن می شود .

سیانید پتاسیم میزان سمیت بالایی دارد . این جامد مرطوب مقادیر کمی از سیانید هیدروژن به سبب عمل هیدرولیز نشان می دهد ، که بویی شبیه به بادام تلخ دارد . گرچه تمامی افراد قادر به حس کردن این بو نیستند ، توانایی انجام این کار یک امتیاز ژنتیکی است .

مزه ی سیانید را به صورت تیز با یک حس سوزش بر روی زبان توصیف کرده اند . طبق گزارش روزنامه ی Hindustan Times یک مرد هندی به دنبال انجام عمل خودکشی یک یادداشت از روی شتاب زدگی نوشته شده از خود بر جا گذاشت که مزه ی این سم کشنده را توضیح داده بود . او بر اساس گزارش این روزنامه نوشته بود که ” دکتر ها ، سیانید پتاسیم . من آن را چشیده ام . زبان را می سوزاند و مزه ی تیز و سوز آوری دارد . ”

جنبه های کاربردی پتاسیم سیانید

KCN و سیانید سدیم ( NaCN ) در سنتز آلی به منظور مهیاسازی اسید های کربوکسیل و نیتریل ، به ویژه واکنش von Richter به مقدار فراوانی مورد استفاده قرار می گیرند . هم چنین در سنتز هیدانتوئین ها جنبه های کاربردی زیادی دارد که می توانند واسطه های سنتزی مفیدی در هنگامی باشند که با یک ترکیب کربونیل همانند با یک آلدهید یا کتون در حضور کربنات آلومینیوم از خود واکنش بروز می دهند .

KCN به عنوان یک تثبیت کننده ی عکاسی در فرآیند کولودیون صفحه مرطوب به کار گرفته می شود . KCN نقره را که به وسیله ی ظاهر کننده ی عکس غیر محلول شده است ، حل می کند . این امر سبب آشکار سازی و تثبیت تصویر می شود تا دیگر نسبت به نور نیز از خود حساسیت نشان ندهد . عکاسان صفحه مرطوب مدرن ممکن است از تثبیت کننده ای با میزان سمیت کمتری استفاده کنند و اغلب اوقات ماده ی تیوسولفات سدیم با سمیت کمتر به کار گرفته می شود ، گرچه استفاده از KCN هم چنان رواج دارد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی سیانید پتاسیم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز سیانید پتاسیم سیگما آلدریچ موجودند

 

قیمت سیانید پتاسیم

برای اطلاع از قیمت پتاسیم سیانید می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است