نیترات پتاسیم ترکیبی شیمیایی با فرمول KNO3 است . نمکی یونی از یون های پتاسیم K+ و یون های نیترات NO3 است .

این ترکیب به صورت یک نیتر معدنی دیده می شود و منبع جامد طبیعی نیتروژن است . نیترات پتاسیم یکی از چندین ترکیب حاوی نیتروژن است که مجموعا از آن ها به عنوان saltpeter یا saltpetre یاد می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد های مهم پتاسیم نیترات در کود ها ، محرک های موشک و آتش بازی ها است . این ترکیب یکی از اجزای مهم باروت است و از زمان قرون وسطی به عنوان یک نگهدارنده ی غذایی استفاده می شده است .

کاربرد های نیترات پتاسیم

این ماده ی شیمیایی کاربرد های زیادی دارد ، تا حد زیادی به عنوان یک منبع نیترات .

تولید اسید نیتریک

در قدیم ، نیتریک اسید توسط ترکیب سولفوریک اسید با نیترات هایی نظیر saltpeter تولید می شد . در دوران مدرن امروزی این عمل بر عکس است یعنی : نیترات ها از اسید نیتریک تولید شده توسط فرایند استوالد تولید می شوند .

اکسید کننده

مشهور ترین کاربرد پتاسیم نیترات یقینا به عنوان یک اکسید کننده در باروت است . از دوران باستان تا اواخر 1880 ، باروت نیروی آتش تمامی اسلحه های گرم جهان بوده است .

داروشناسی

  • استفاده شده در بعضی از خمیر دندان ها برای دندان های حساس . اخیرا ، استفاده از نیترات پتاسیم در خمیر دندان ها برای درمان دندان های حساس افزایش یافته و ممکن است درمان موثری باشد .
  • از قدیم در درمان آسم به کار گرفته می شده است . استفاده شده در بعضی از خمیر دندان ها برای آرام سازی علایم آسم .
  • استفاده شده در تایلند به عنوان جزء اصلی قرص های کلیه به منظور آرام سازی علائم سیستیت ، پیلیت و اورتریت‌ .
  • با فشار خون بالا مبارزه می کند و زمانی به عنوان یک عامل کم کننده ی فشار خون استفاده می شده است .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی نیترات پتاسیم مرک کد 105063 و کد 105061 از کمپانی merck آلمان و نیز نیترات پتاسیم سیگما آلدریچ با کد CAS Number 7757-79-1 موجودند

قیمت نیترات پتاسیم ؛

برای اطلاع از قیمت پتاسیم نیترات می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است