ارائه دهندگان این محصول


سود سوز آور یا سدیم هیدروکسید یک ترکیب معدنی است . این ترکیب جامد سفید رنگ و یک باز فلزی بسیار سوز آور و نمک قلیایی سدیم است که به شکل های گلوله ای ، ورقه ای ، دانه ای و محلول های از پیش آماده شده در غلظت های مختلف موجود است . سدیم هیدروکسید تقریبا یک محلول اشباع شده ( بر اساس وزن ) 50 درصدی با آب شکل می دهد .

 

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

سدیم هیدروکسید در آب ، اتانول و متانول حل می شود . این قلیا آب شونده است و به سهولت رطوبت و دی اکسید کربن موجود در هوا را به خود جلب می کند . سود سوز آور در بخش های مختلف صنعتی به کار گرفته می شود ، اکثرا به عنوان یک باز شیمیایی قوی در ساخت خمیر کاغذ و کاغذ ، منسوجات ، آب نوشیدنی ، صابون ها و شوینده ها و هم چنین به عنوان رفع کننده ی گرفتگی لوله ها . تولید جهانی آن در سال 2004 تقریبا 60 میلیون تن ، در حالی که میزان تقاضا برای آن 51 میلیون تن بوده است .

کاربرد های سود سوز آور

سود سوز آور یک باز قوی محبوب است که در صنعت به کار گرفته می شود . در حدود 56 درصد سود سوز آور تولید شده توسط صنعت به کار گرفته می شود که 25 درصد آن توسط صنعت کاغذ به کار گرفته می شود . سود سوز آور هم چنین در ساخت نمک های سدیم و شویند ها ، تنظیم pH و سنتز های آلی به کار گرفته می شود . از آن در فرایند بایر تولید آلومینیوم استفاده می شود . اغلب اوقات مقادیر زیاد سدیم هیدروکسید به صورت یک محلول آبی جا به جا می شود ، چون جا به جایی محلول های آن ساده تر و ارزان تر می باشد . سود سوز آور در جا های زیادی که نیاز به بالا بردن میزان قلیایی بودن یک مخلوط یا خنثی کردن اسید ها باشد ، به کار گرفته می شود .

سود سوز آور در صنعت نفت

به عنوان مثال ، در صنعت نفت خام ، سود سوز آور به عنوان یک ماده ی افزونی به گل حفاری به منظور افزایش میزان قلیایی بودن سیستم های گل بنتونیت به کار گرفته می شود تا ویسکوزیته گل بالا رود و هر گونه گاز اسیدی خنثی شود ( به عنوان مثال سولفید هیدروژن و دی اکسید کربن ) که ممکن است افراد در پیشرفت های حفاری با آن ها مواجه شوند .

نفت خام کیفیت پایین را می توان در معرض سود سوز آور قرار داد تا نا خالصی های گوگردی آن در فرآیندی به اسم شستشوی سوزش آور حذف شود . همان طور که در بالا اشاره شد ، سود سوز آور با اسید های ضعیف نظیر سولفید هیدروژن و مرکاپتان ها واکنش می دهد تا نمک های سدیمی غیر فرار که امکان حذف آن ها وجود دارد ، به وجود آید . ضایعاتی که شکل می گیرد سمی و مدیریت آن سخت است و در بسیاری از کشور ها این فرآیند به همین خاطر ممنوع است . در سال 2006 ، شرکت ترافیگورا از این فرآیند استفاده کرد و سپس ضایعات را در آفریقا خالی کرد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی سود سوز آور مرک از کمپانی merck آلمان و نیز سود سوز آور سیگما آلدریچ موجودند

قیمت سود سوز آور

برای اطلاع از قیمت سدیم هیدروکسید مرک می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است