ماربل یک صخره ی دگردیسی شده است که احتمال این وجود دارد که به صورت ورقه ورقه یا غیر ورقه ورقه باشد که شکل گیری آن از مواد معدنی کربنات دوباره کریستالی شده باشد و مرسوم ترین فرم آن کالسیت یا دولومیت است . در حوزه ی زمنین شناسی از اصطلاح ” ماربل ” به منظور اشاره به سنگ آهک های دگردیسی شده استفاده می شود ، در مقابل افرادی که در حوزه ی سنگ تراشی فعالیت دارند از این اصطلاح به صورت گسترده تری برای در بر گرفتن سنگ آهک های غیر دگردیسی استفاده می کنند . استفاده از آن به شکل مرسومی در مجسمه سازی و به عنوان یک ماده ی ساختمانی است .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

 

جنبه های کاربردی ماربل

مجسمه سازی

فرم سفید رنگ آن به دلیل به کار گرفته شدن در مجسمه ها از دوران گذشته مورد تحسین قرار گرفته است . این امتیاز تنها با توجه به نرم بودن آن بوده است که سبب شده حکاکی بر روی آن امری آسان باشد ، و هم چنین خصوصیاتی همانند با ایزوتروپی و یک جوری و مقاومت نسبی در مقابل خرد شدن . هم چنین شاخص انکسار پایین کالسیت اجازه به نفود نور به میزان چندین میلی متر به سنگ پیش از این که به سمت بیرون پخش شود ، می دهد که بنابراین شکل مومی مانند و زنده ای به مجسمه های ماربلی ، از هر نوعی ، می دهد که به همین دلیل است که مجسمه تراشان این سنگ را برای مجسمه سازی ترجیح می دادند و هم چنان ادامه یافته است .

ماربل ساختمانی

ماربل ساختمانی سنگی تشکیل شده از کالسیت ، دولومیت یا سرپنتین است که قابلیت صیقل دادن آن برای افراد وجود دارد . در ساخت و ساز اصطلاح ” ماربل ” برای هر صخره ی کالسیتی کریستالی مفید به عنوان سنگ ساختمانی ، به کار گرفته می شود . به عنوان نمونه ، ماربل Tennessee در واقع یک سنگ واره ی حجیم به رنگ خاکستری تا صورتی است و سنگ آهک Ordovician شاه بلوطی است که زیست شناسان آن را Holston Formation نام گذاری می کنند .

نام شهر عشق آباد ، پایتخت ترکمنستان ، در سال 2013 در کتاب های رکورد های گینس به دلیل داشتن بیشترین تراکم ساختمان های ماربلی سفید رنگ ثبت شد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی ماربل مرک از کمپانی merck آلمان و نیز ماربل سیگما آلدریچ موجودند

قیمت ماربل ؛

برای اطلاع از قیمت ماربل آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است