ارائه دهندگان این محصول


لیتیم کلرید ترکیبی شیمیایی است که با فرمول LiCl در متنون علمی نوشته می شود . این نمک یک ترکیب یونی متداول به شمار می رود ، با آن که اندازه ی کوچک یون Li+ سبب بروز خصوصیاتی می شود که در سایر کلرید های فلزی قلیایی به چشم نمی خورد همانند با حلال پذیری فوق العاده بالا در حلال های قطبی و خصوصیات رطوبت دوستی آن .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

جنبه های کاربردی لیتیم کلرید

این ترکیب یونی به شکل کلی برای تولید فلز لیتیوم توسط به کار بردن عمل الکترولیز یکLiCl/KCl ذوب شده در دمای 450 درجه ی سانتی گراد به کار گرفته می شود . استفاده از لیتیم کلرید هم چنین به عنوان فلاکس لحیم کننده آلومینوم در قطعات خودرو دیده می شود . از آن به عنوان یک دسیکانت ( خشک کننده ) برای جریان هوای خشک کننده استفاده می شود . در کاربرد های تخصصی تر ، استفاده از لیتیم کلرید در سنتز آلی امری مرسوم است به عنوان نمونه به عنوان یک ماده ی شیمیایی افزودنی در واکنش Stille . در کاربرد های بیوشیمیایی نیز می توان از آن برای نه نشین کردن RNA از عصاره های سلولی استفاده کرد .

LiCl هم چنین به عنوان یک رنگ دهنده ی شعله به منظور تولید شعله هایی به رنگ قرمز تیره به کار گرفته می شود .

استفاده این ترکیب یونی به عنوان یک استاندارد نسبی رطوبت در کالیبراسیون رطوبت سنج ها مشاهده می شود . در دمای 25 درجه ی سانتی گراد یک محلول اشباع شده از این نمک یک تعادل رطوبتی نسبی 11.30 درصدی به وجود می آورد . به علاوه ، خود لیتیم کلرید می تواند به عنوان یک رطوبت سنج به کار گرفته شود . خود این نمک آب شونده به دنبال در معرض قرار گیری با هوا سبب به وجود آمدن یک محلول می شود . غلظت متعادل لیتیم کلرید در محلول شکل گرفته مستقیما با رطوبت نسبی هوا ارتباط دارد . درصد رطوبت نسبی در 25 درجه ی سانتی گراد را می شود ، با حداقل اشتباه در محدوده ی 10 تا 30 درجه ی سانتی گراد ، از معادله ی مرتبه اول زیر تخمین زد RH=107.93-2.11C که در آن C نشان دهنده ی میزان غلظت لیتیم کلرید است .

از این ترکیب یونی برای مهیا کردن نانو لوله های کربنی ، گرافن و نیوبات لیتیم استفاده می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی لیتیم کلرید مرک از کمپانی merck آلمان و نیز لیتیم کلرید سیگما آلدریچ موجودند

قیمت لیتیم کلرید مرک

برای اطلاع از قیمت کلرید لیتیم می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است