سولفات سدیم یک ترکیب معدنی با فرمول Na2SO4 و هم چنین چندین هیدرات مرتبط است . تمامی اشکال این ترکیب معدنی جامد و به رنگ سفید با قابلیت حل شدن فراوان در آب هستند . ی کاهیدرات یک محصول شیمیایی مهم است که تولید سالانه آن به مقدار 6 است . از آن به صورت آشکاری در ساخت پاک کننده و در فرایند کرافت خمیری کردن کاغذ استفاده می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

جنبه های کاربردی سولفات سدیم

صنعت کالا ها

با توجه به قیمت گذاری آمریکا در سال 1970 به ازای 30 دلار برای هر تن ، 6 تا حداکثر 90 دلار برای هر تن در کیفیت salt cake و 130 دلار برای گرید های بهتر ، سولفات سدیم را می توان یک ماده ی شیمیایی بسیار ارزان قیمت دانست . بیشترین استفاده از آن در قالب صافی در شوینده های پودر رخت شویی خانگی است که تقریبا 50 % تولید جهانی این ترکیب مربوط به آن است . این استفاده به عنوان یک محصول شوینده روز به روز دارد به سمت استفاده از شوینده های مایع یا متراکم پیش می رود که سولفات سدیم ندارند .

ذخیره ی حرارتی

گنجایش ذخیره سازی حرارتی بالای در تغییر فاز جامد به مایع ، و دمای مفید تغییر فاز 32 درجه ی سانتی گراد سبب می شود این ماده به ویژه برای ذخیره سازی گرمای خورشیدی با گرید کم برای سپس آزاد کردن در اعمال مربوط به گرم کردن فضای پیرامون عالی باشد . در برخی از کاربرد ها این ماده درون کاشی های حرارتی ادغام و داخل یک فضای کوچک قرار می گیرد در حالی که در دیگر جنبه های کاربردی آن ، این نمک درون سلول هایی قرار داده می شود که به وسیله ی آب حرارت دیده با انرژی خورشیدی احاطه می شوند .

کاربرد های مقیاس کوچک

در آزمایشگاه ، فرم بدون آب سولفات سدیم کاربرد زیادی به عنوان یک معرف خشک کننده ی خنثی ، به منظور حذف باقی مانده های آب از محلول های آلی دارد . این ماده کارآمد تر به نسبت معرف مشابه یعنی سولفات منیزیم ولی با سرعت پایین تری عمل می کند . تنها زیر دمای 30 درجه ی سانتی گراد اثر گذار است گرچه از آن می توان همراه طیفی از فلزات استفاده کرد به این علت که از نظر شیمیایی نسبتا خنثی محسوب می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی سولفات سدیم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز سولفات سدیم سیگما آلدریچ موجودند

قیمت سولفات سدیم ؛

برای اطلاع از قیمت سولفات سدیم می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است