ارائه دهندگان این محصول


تولوئن که قبلا با نام تولوئول شناخته می شود یک مایع غیر محلول در آب ، بی رنگ با بویی شبیه به تینر های رنگ است . این ماده شیمیایی یک مشتق بنزن است که از یک گروهCH3 متصل به یک گروه فنیل تشکیل شده است . در نتیجه ، نام اصولی IUPAC آن متیل بنزن است . تولوئن یک هیدروکربن آروماتیک است . این ماده شیمیایی به مقدار زیادی به عنوان یک ماده ی خام صنعتی و یک حلال استفاده می شود . نظیر سایر حلال ها ، تولوئن اغلب اوقات هم چنین به عنوان یک داروی استنشاقی به خاطر خصوصیات سم زدایی که دارد استفاده می شود ، گرچه استنشاق تولوئن پتانسیل این را دارد که سبب آسیب شدید عصبی شود .

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

تولوئن حلال آلی مهم است . اهمیت اقتصادی آن قابل توجه است : در سال 2013 ، از فروش این ترکیب شیمیایی 24.5 میلیارد دلار آمریکا به دست آمده است . واکنش های تولوئن به عنوان یک هیدروکربن آروماتیک نرمال به سمت واکنش های جانشینی آروماتیک الکتروفیلی ( الکترون دوستی ) است . با داشتن ویژگی های بیشتر در رابطه با آزاد سازی الکترون گروه متیل در برابر هیدروژن ، این ترکیب شیمیایی به نسبت بنزن نسبت به الکتروفیل ها بیشتر واکنش نشان می دهد . تولوئول متحمل سولفوناسیون به منظور ایجاد اسید p-toluenesulfonic و کلریناسیون توسط Cl2 در حضور FeCl3 به منظور دادن ایزومر های ارتو و پارا به کلروتولوئن می شود .

مهیا سازی آزمایشگاهی تولوئن

تولید تولوئن به صورت صنعتی آن قدر ارزان است که در آزمایشگاه تولید نمی شود . به طور کلی تولوئن را می توان به واسطه ی روش های مختلف تولید کرد . به عنوان مثال ، گرچه تنها از جنبه ی آموزشی ، بنزین با متل کلرید در حضور یک اسید لوئیس نظیر کلرید آلومینیوم واکنش می دهد تا تولوئن تولید شود :

C6H5H + CH3Cl → C6H5CH3 + HCl

چنین واکنش هایی توسط پلی متیلاسیون پیچیده می شوند چون این ماده شیمیایی به نسبت بنزن بیشتر مستعد آلکیلاسیون است .

در آزمایشگاه ، این ماده شیمیایی به عنوان یک حلال برای مواد نانوی کربنی ، از جمله نانو لوله ها و فلورسانس استفاده می شود و از آن هم چنین می توان به عنوان یک شاخص فولرن استفاده کرد . رنگ محلول تولوئن C60 ارغوانی روشن است .

این ماده شیمیایی به عنوان یک سیمان برای کیت های پلی استرین ( توسط حل کردن سطوح و سپس جوش دادن آن ها ) استفاده می شود چون با دقت بسیار می تواند توسط قلم مو به کار گرفته می شود و شامل هیچ گونه توده ی چسبنده نیست .

این ترکیب شیمیایی را می توان برای باز کردن سلول های قرمز خون به منظور استخراج هموگلوبین در آزمایش های بیوشیمی استفاده کرد .

این ماده شیمیایی هم چنین به عنوان یک خنک کننده به خاطر قابلیت های خوب انتقال حرارتی که دارد در دام های سرد سدیم استفاده شده در چرخه های سیستم راکتور هسته ای ، به کار گرفته می شود .

این ترکیب شیمیایی هم چنین در فرآیند حذف کردن کوکائین از برگ های کوکا در تولید عصاره ی کوکا کولا استفاده می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی تولوئن مرک از کمپانی merck آلمان و نیزتولوئن سیگما آلدریچ موجودند

قیمت تولوئن

برای اطلاع از قیمت تولوئن می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است