تری سدیم فسفات ( TSP ) یک ترکیب معدنی است که فرمول شیمیایی آن Na3PO4 است . این ماده ی شیمیایی جامدی شفاف یا دانه ای به رنگ سفید و بسیار حلال در آب است که به دنبال آن یک محلول قلیایی تولید می کند . کاربرد تری سدیم فسفات ها به عنوان عامل پاک کنندگی ، روغن ، افزودنی غذایی ، لکه بر است .

نوع تجاری این ترکیب غیر آلی اغلب اوقات اندکی هیدراته است و ممکن است در اشکال گوناگون از Na3PO4 باشد تا Na3PO4·12 H2O . اکثرا این ترکیب به شکل پودری سفید رنگ مشاهده می شود ، آن را می شود تری سدیم اورتو فسفات یا به سادگی فسفات سدیم نیز نامید .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد های تری سدیم فسفات

پاک کنندگی

این ماده به مقدار فراوانی در فرمول بسیاری از صابون های مصرف کننده و پاک کننده ها استفاده می شده و متداول ترین استفاده از آن در پاک کننده ها بوده است .

تری سدیم فسفات کلرینه شده

فرمول Na3PO4.¼ NaOCl.11 H2O مربوط به ماده ای به اسم تری سدیم فسفات کلرینه شده می شود که کاربرد آن به عنوان یک سفید کننده و ضد عفونی کننده همانند با هیپو کلریت است . مهیا سازی آن با استفاده از NaOCL در عوض تعدادی باز برای خنثی سازی فسفریک اسید ، انجام می شود .

فلاکس ( روغن لحیم )

در کشور ایالات متحده ی آمریکا ، تری سدیم فسفات یک فلاکس مورد تایید قرار گرفته به منظور استفاده در لحیم کاری سخت است . این فلاکس به عنوان یک محلول آبی غلیظ شده به کار گرفته می شود و اکسید مس را در دمای استفاده شده در لحیم کردن مس ، حل می کند .

استفاده در رنگ کاری

TSP به شکل معمولی در تمیز کردن ، چربی زدایی دیوار ها پیش از رنگ کردن استفاده می شود . TSP جلای رنگ های روغنی را شکسته و منافذ رنگ پلاستیکی را با فراهم سازی یک سطح مناسب تر برای چسبیدن لایه ی بعدی ، باز می کند .

افزودنی غذایی

فسفات های سدیم همانند با مونو سدیم فسفات ، دی سدیم فسفات ، و تری سدیم فسفات به عنوان افزودنی های غذایی مورد تایید اتحادیه ی اروپا قرار گرفته اند

بالا بردن عملکرد در بحث ورزش

تری سدیم فسفات به عنوان یک مکمل غذایی پذیرفته شده است که امکان بهبود پارامتر های خاصی در رابطه با عملکرد فرد در ورزش را بر عهده دارد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی تری سدیم فسفات مرک کد 106577 و کد 106572 و کد 106578 از کمپانی merck آلمان و نیز تری سدیم فسفات سیگما آلدریچ با کد CAS Number 10101-89-0 و کد CAS Number 7601-54-9 موجودند

قیمت تری سدیم فسفات ؛

برای اطلاع از قیمت تری سدیم فسفات می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است