الکل سنج ابزاری می باشد که درصد الکل را فقط در مایع آب و یا الکل تحت اندازه گیری قرار می دهد . اگر در مایع خود قند داشته باشید دستگاه قادر به این نیست که قرائت درستی از مایع داشته باشد .

 

لیست قیمت و مشخصات انواع الکل سنج

 

متداول ترین الکل سنج ها بر پایه ی موارد زیر می باشند

درصد وزن ، درصد حجم ، یا قبلا بر طبق درصد Tralle، درصد عیار ، درصد Gay-Lussac و Cartier.

الکل سنج بر اساس درصد حجم بر پایه ی درصد الکل در حجم مایع می باشد . یعنی در صورتی که 100 لیتر مایع الکل / آب در دمای 20 درجه ی سانتی گراد در اختیار داشته باشیم و الکل سنج قرائتی برابر با 50 vol درصد را نشان دهد ، میزان الکلی که شما در دمای 20 درجه ی سانتی گراد دارید 50 لیتر می باشد و سایر حجم مایع آب است . امروزه این دستگاه درصد حجمی در دمای 20 درجه ی سانتی گراد دقیقا هم پایه ی الکل سنج بر طبق Gay-Lussac در دمای 20 درجه ی سانتی گراد است . یک مقدار عیار دو برابر درصد حجم می باشد . یک درصد وزن بر پایه ی یک کیلوگرم در 100 کیلوگرم است . در رابطه با میزان اندازه گیری شده ی 50% Wt بایستی گفت که میزان الکل خالص 50 کیلوگرم و سایر آن آب بوده است . تقریبا در هر کشوری دستگاه خاص آن کشور یا یک نوع خاص الکل سنج به چشم می خورد .

شیوه ی به کارگیری الکل سنج غیر دیجیتال ( هیدرومتر )

به منظور به کارگیری این دستگاه شما به یک آزمایش جار ، برای نتیجه گیری یک اندازه ی دقیق و آسان ، نیاز دارید . پیش و پس از استفاده از دستگاه و آزمایش جار آن ها را بایستی با آب گرم تمیز و پیش از استفاده خشک کنید . تمیز کردن این دستگاه هم چنین بایستی با یک پارچه ی کتانی صورت گیرد . پس از تمیز کردن بایستی مایع تمیز در ابتدا داخل جار آزمایش ریخته شود ، به نحوی که حدود 2.5 سانتی متر از لبه خالی باشد . جار آزمایش را بایستی با یک فویل پلاستیکی تمیز و روی آن کف دست خود را قرار دهید و به میزان 10 بار آن را تکان دهید ! اگر در مایع آزمایش خود الکل قوی دارید مراقبت لازم را داشته باشید ! دستگاه را حالا به آرامی داخل مایع فرو ببرید تا به شکل آزادی شناور قرار بگیرد . هیدرومتر نیز بایستی دارای حباب نباشد ! اجازه ندهید دستگاه به داخل جار آزمایش بیافتد ! میزان الکل را با هم سطح کردن چشم خود با سطح مایع بخوانید ، یعنی محلی که بخش نازک الکل سنج مایع را از وسط قطع می کند . دمای مایع را یادداشت کنید . جار آزمایش ، مایع ، ابزار اندازه گیری را به مدت زمان 4 ساعت در همان اتاقی رها کنید که آزمایش در آن صورت گرفته است !

 

لیست قیمت و مشخصات انواع الکل سنج

 

قیمت الکل سنج

برای اطلاع از قیمت الکل سنج آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است