سرنگ آزمایشگاهی ساختار پمپ مانند ساده ای می باشد که از یک پیستون شکل گرفته که به شکل محکمی درون یک لوله جا گرفته است . این پیستون را می شود به سمت بیرون کشید و به داخل یک لوله ی استوانه ای ( بدنه ی سوزن ) فرو کرد ، که به واسطه ی آن به سرنگ آزمایشگاهی این امکان را می دهد که یک ماده ی گازی یا مایع را از بین یک روزنه در انتهای باز لوله به محیط بیرون ریخته یا به داخل بکشد . انتهای باز سرنگ آزمایشگاهی امکان دارد با یک سوزن تزریق زیر پوستی یا لوله جفت و جور شود تا کمک به هدایت جریان به درون و خارج لوله ی استوانه ای شود . سرنگ ها معمولا در ارتباط با مواردی همچون تزریق ، قرار دادن دارو های درون وریدی به داخل جریان خون ، استفاده از ترکیباتی همانند با چسب یا چرب کننده و اندازه گرفتن مایعات ، به کار گرفته می شوند .

استفاده از سرنگ های تزریقی درون وریدی یک بار مصرف پزشکی معمولا در محیط های آزمایشگاهی تحقیقاتی به علت راحتی و کم هزینه بودن آن ها ، می باشد . کاربرد دیگر آن ها استفاده از نوک سوزن به منظور اضافه کردن مایعات به فضا های بسیار محدود ، همانند با شستن برخی از دستگاه های علمی ، می باشد . بعضی از اوقات از آن ها به منظور اندازه گیری و انتقال حلال ها و معرف ها هنگامی که نیاز به دقت بالایی نیست ، استفاده می شود .

قسمت های مهم و اصلی یک سرنگ آزمایشگاهی عبارت می باشند از بدنه ی سوزن ، پیستون و نوک سوزن . بدنه ی سوزن عبارت از لوله ای است که انتهای آن باز بوده و به صورت یک نوک تو خالی در انتهای دیگر باریک می شود . پیستون عبارت از میله ای پیستونی شکل می باشد که در قسمت راس اندکی ساختار مخروطی شکل به خود می گیرد که داخل بدنه ی سرنگ آزمایشگاهی فرو می رود . نوک سرنگ آزمایشگاهی سبب می شود برای سوزن یک نوع نقطه ی اتصالی شکل گیرد . حجم محلول مایع داخل یک سوزن به وسیله ی خطوط مدرج روی بدنه ی سوزن معین می شود . خطوط مدرج ممکن است به واحد میلی لیتر یا کسری از میلی تر باشند ، که بستگی به ظرفیت سرنگ دارد . هر چه ظرفیت بیشتر باشد ، فاصله ی بین خطوط مدرج نیز زیادتر می باشد .

سرنگ ها در اندازه ای مختلف به چشم می خورند از 1 تا 60 میلی لیتر . در قالب یک قانون ، سرنگ آزمایشگاهی را بایستی مد نظر داشته باشید که ظرفیت آن از حجمی که بایستی اندازه گیری شود بالاتر باشد . به عنوان نمونه ، سرنگی با ظرفیت 3 میلی لیتر را بایستی برای اندازه گیری 2.3 میلی لیتر استفاده کرد یا یک سرنگ 5 میلی لیتری به منظور اندازه گیری 3.8 میلی لیتر . سرنگ ها را نبایستی به اندازه ی تمامی ظرفیت شان پر کرد به این خاطر که امکان بیرون کشیدن پیستون از جای خود به راحتی وجود داشته باشد .

 

قیمت سرنگ آزمایشگاهی ؛

برای اطلاع از قیمت سرنگ آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است