هود ایمنی بیولوژیکی یا هود میکروبی ( هود میکروبیولوژی ) به دستگاه هایی گویند که به منظور جلوگیری از آلودگی به کار گرفته می شوند و دارای فیلتر ( های ) HEPA می باشند ، طراحی این هود ها به نحوی است که کارکنان آزمایشگاه و یا هم آن ها و هم محصول در مقابل مواد خطرناک زیستی محافظت شوند . این نام تنها به دستگاه هایی اطلاق می شود که مطابق با پیش نیاز های کلاس I, II یا IIIملزومات خاص بر پایه ی ساختار ، سرعت جریان هوا و الگو های آن و سیستم های خروجی شان می باشند .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

A – انتخاب یک هود میکروبی ( هود میکروبیولوژی )

اصولا انتخاب یک هود میکروبی یا هود ایمنی بیولوژیکی ( BSC ) باید بر پایه ی نوع محافظت مورد نیاز باشد :

حفاظت از محصول ; حفاظت از کارکنان در برابر میکرو ارگانیسم های گروه خطر 1~ 4 ، حفاظت کارکنان در برابر قرار گرفتن با نوکلوئید های رادیواکتیوی و مواد شیمیایی آزمایشگاهی فرار سمی ; یا ترکیبی از تمامی این موارد . جدول سه نشان دهنده ی انواع BSC های توصیه شده برای هر نوع حفاظت مطرح شده می باشد .

B – استفاده از هود میکروبیولوژی در آزمایشگاه

موقعیت هود میکروبیولوژی

میزان سرعت جریان هوا از بین منفذ جلویی هود میکروبی به میان BSC تقریبا 0.45 m/s می باشد . در این مقدار سرعت ، یکپارچگی جریان هدایتی هوای داخلی شکننده است و به سادگی به واسطه ی جریان های هوایی شکل گرفته توسط مردمی که نزدیک به BSC قدم بر می دارند ، پنجره های باز ، ثبت کننده های موجودی هوا ، و باز و بسته کردن در آشفته می شوند .

اگر دیدگاه ایده آلی داشته باشیم ، هود میکروبیولوژی BSC ها را باید در موقعیتی قرار دهیم که به دور از رفت و آمد و جریان هوایی باشد که به طور بالقوه آشفتگی ایجاد می کند . هر موقع که ممکن باشد یک فضای امن 30 سانتی متر در پشت و هر طرف هود باید فراهم کرد تا به دسترسی آسان به منظور نگه داری و مراقبت از دستگاه اجازه داده شود . یک فاصله ی امن 30 تا 30 سانتی متری در بالای هود ممکن است برای به فراهم سازی اندازه گیری دقیق سرعت هوا از بین فیلتر خروجی و به منظور تغییرات فیلتر خروجی ضروری باشد .

استفاده از هود میکروبیولوژی

در شروع کار استفاده از هود میکروبیولوژی

  • به منظور مراقبت و محفاظت از دست ها دستکش به دست کنید .
  • سطح کار را از آلودگی پاک کرده و هود را قبل از شروع کار با تمامی آیتم های مورد نیاز پر کنید .
  • زدودن آلودگی سطحی سطح کار ، دیواره های کناری و دیواره های داخلی پشتی .
  • اجازه دهید تا هوای ناحیه ی کاری قبل از شروع به کار تا چند دقیقه تمیز شود .
  • محیط کاری را شلوغ نکنید .
  • قبل از کار دریچه ی تخلیه را ببندید .

 

 

قیمت هود میکروبی

برای اطلاع از قیمت هود میکروبیولوژی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است