بیو راکتور یا راکتور زیستی می تواند اشاره به هر گونه دستگاه مهندسی شده یا ساخته شده یا سیستمی داشته باشد که یک محیط فعال از نظر زیستی را حمایت می کند. در یک مورد، یک بیو راکتور محیطی است که در آن یک فرآیند شیمیایی انجام می شود که ارگانیسم ها یا مواد فعال از نظر بیوشیمیایی را که از این ارگانیسم ها منشاء گرفته اند، در بر می گیرد. این فرآیند می تواند هوازی یا غیر هوازی باشد. این راکتور های زیستی معمولا استوانه ای شکل هستند و اندازه آن ها متغیر است و اغلب از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

یک بیو راکتور می تواند همچنین اشاره به یک دستگاه یا سیستمی داشته باشد که از آن به منظور سلول ها یا بافت ها در زمینه کشت سلولی استفاده می شود. این دستگاه ها برای استفاده در مهندسی بافت یا مهندسی بیو شیمیایی توسعه می یابند.

انواع راکتور زیستی

فوتو بیو راکتور

فوتو راکتور خزه ای با Physcomitrella patens

یک فوتو بیو راکتور ( PBR ) یک بیو راکتور است که از یک سری منبع نوری استفاده می کند. به طور کلی هر ظرف شفاف می تواند یک PBR نامیده شود ، گرچه این اصطلاح بیشتر برای تعریف یک سیستم بسته استفاده می شود به طوری که متضاد آن یک مخزن باز یا تالاب است.

تصفیه ی فاضلاب

راکتور های زیستی همچنین برای تصفیه ی فاضلاب و گنداب طراحی شده اند. در موثر ترین شکل این سیستم ها، یک منبع جریان آزاد وجود دارد، یعنی یک محیط خنثی از نظر شیمیایی که به عنوان محلی برای تجزیه ی باکتری به فاضلاب خام عمل می کند. نمونه هایی از این راکتور های زیستی اغلب دارای مخزن های متوالی و مجزا و یک مجزا کننده‎ی مکانیکی یا سیکلون برای سرعت بخشیدن جدا سازی آب و جامد های زیستی می‎باشند.

بیو راکتور با قابلیت هم زدن در بالا و پایین

همزدن بی همتا در بالا و پایین در راکتور های زیستی

همزن هایی که به صورت همه جانبه در بالا و پایین آشفتگی ایجاد می کنند برای جلوگیری از تنش برشی برای سلول ها مفید هستند. این همزن به جای همزن سنتی پروانه ای که نیاز به یک موتور گران و کوپلینگ مغناطیسی دارد، استفاده می شود. حرکت عمودی به سمت بالا و پایین توسط یک موتور ایجاد می شود به همراه یک پوسته ی ارزان که به طور کامل استریل بودن را فراهم می کند تا بدون تشکیل یک گرداب، مخلوطی عالی بوجود آید.

 

قیمت راکتور زیستی

برای اطلاع از قیمت بیوراکتور می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است