ارائه دهندگان این محصول


در سال 1879 فرانز فن سوکسله موفق به اختراع یک دستگاه آزمایشگاهی شد که نام آن را دستگاه سوکسله نهادند. از این دستگاه در اوایل ساخته شدن آن، برای استخراج چربی از یک ماده جامد طراحی شده بود. معمولا زمانی که یک ترکیب دارای حلالیت محدود در یک حلال و ناخالصی در حلال حل نشدنی است، از دستگاه سوکسله استفاده می شود. این دستگاه به کارهایی که به صورت مدیریت و کنترل نشده انجام می شوند، این اجازه را میدهد که مقدار اندکی از حلال را برای حل کردن مقدار بزرگی از مواد بازیافت میکند.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه سوکسله

دستگاه سوکسله از سه بخش اصلی تشکیل شده است: percolator ( یا همان گرم کننده و ریفلاکس ) به چرخش در آورنده حلال می باشد، مخزن ( ساخته شده از کاغذ صافی ضخیم ) که ماده جامد برای استخراج را در خود نگه می دارد و یک مکانیسم سیفونی برای خالی کردن مخزن در بازه های زمانی متناوب.

اجزاء این دستگاه و نحوه قرارگیری آنها

  1. درون مخزن ماده ی منبع که حاوی ترکیبی است که باید استخراج شود قرار می گیرد.
  2. این مخزن داخل اتاقک اصلی قرار داده می شود.
  3. از یک فلاسک تقطیر برای حلال استخراجی استفاده می شود.
  4. این فلاسک در بالای عنصر گرم کننده قرار می گیرد.
  5. در بالای فلاسک استخراج کننده ی سوکسله قرار داده می شود.
  6. و در بالای استخراج کننده یک کندانسور ریفلاکسی قرار داده می شود.

دستگاه سوکسله چگونه عمل میکند؟

برای ریفلاکس ( برگشت ) حلال گرم می شود. این فرار حلال به داخل بازوی تقطیر رفته و درون اتاقکی که در مخزن حاوی جسم جامد قرار دارد، جریان پیدا می کند. کندانسور موجود در دستگاه سوکسله باعث این می شود که هر گونه فرار حلالی خنک و به درون اتاقک دارای مخزن حاوی جسم جامد بر گردانده شود. این اتاقک که حاوی جسم جامد می باشد به آرامی با حلال گرم پر می گردد و تعدادی از ترکیب های مطلوب در این حلال گرم حل می گردند. زمانی که اتاقک سوکسله تقریبا پر شد، عمل سیفون باعث خالی شدن آن می شود. سپس حلال به فلاسک تقطیر بر می گردد. وجود این مخزن باعث این می شود که هیچگونه ماده جامدی بخاطر حرکت سریع حلال منتقل نگردند. چرخه داخل دستگاه سوکسله ممکن است لازم باشد چندین بار و به مدت چندین ساعت یا روز تکرار گردد.

 

قیمت دستگاه سوکسله

برای اطلاع از قیمت دستگاه استخراج سوکسله می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است