ارائه دهندگان این محصول


اکسیژن مورد نیاز بیوشیمیایی ( BOD ) میزان اکسیژن محلول مورد نیاز ( به عبارت دیگر خواسته شده ) به وسیله ی ارگانیسم های زیستی هوازی به منظور تجزیه ی مواد آلی حاضر در نمونه ی آبی داده شده در دمای خاص طی یک مدت زمان معین توسط bod متر می باشد . مقدار BOD غالب اوقات به شکل میلی گرم های اکسیژن مصرف شده در هر لیتر نمونه در طول 5 روز انکوباسیون در دمای 20 درجه ی سانتیگراد بیان می شود و معمولا به عنوان جایگزینی برای درجه ی آلودگی آب استفاده می شود . BOD را می شود به عنوان سنجشی برای کارآمد بودن جایگاه های تصفیه ی فاضلاب استفاده کرد که به وسیله ی bod متر اندازه گیری می شود . در لایحه ی آب تمیز ایالت متحده از آن به عنوان یک آلاینده ی قراردادی یاد شده است .

کاربری bod متر

BOD که به وسیله ی bod متر اندازه گیری می شود ، از نظر عملکرد همانند با اکسیژن مورد نیاز شیمیایی ( COD ) می باشد ، از این نظر که در هر دو مقدار ترکیبات آلی در آب مورد اندازه گیری قرار می گیرند . با آن که ، COD کمتر تخصصی به شمار می رود ، از این جهت که هر چیزی را که از نظر شیمیایی قابلیت اکسیده شدن را دارد ، مورد اندازه گیری قرار می دهد تا فقط سطوح ماده ی آلی قابل تجزیه ی زیستی .

توسعه ی حسگر های زیستی ، راهی جایگزین به منظور اندازه گیری BOD توسط bod متر می باشد که عبارت از دستگاه هایی هستند که برای کشف یک آنالیت به کار گرفته می شوند که یک ترکیب زیستی را با جزء آشکار ساز فیزیکی – شیمیایی ترکیب می کند . آنزیم ها متداول ترین عناصر زیستی سنسور هستند که در ساخت سنسور های زیستی bod متر به کار گرفته می شوند . کاربرد آن ها در ساخت سنسور زیستی به روش های خسته کننده ، وقت گیر و هزینه بر خالص سازی آنزیم محدود می شود . ریز موجودات ( یا میکرو ارگانیسم ها ) یک جایگزین آلی برای این مسائل به شمار می روند .

از سنسور های زیستی می شود به شکل غیر مستقیم به منظور اندازه گیری BOD به وسیله ی bod متر از راه یک روش سریع ( معمولا زیر 30 دقیقه ) به منظور معین سازی جانشین های BOD و از یک راه منحنی کالیبراسیون انطباقی استفاده کرد . بنابراین ، سنسور های زیستی حالا برای مصرف تجاری موجود هستند ، گرچه چندین محدودیت دارد به عنوان مثال هزینه های نگه داری بالا ، مدت زمان کوتاه به کار گیری به سبب نیاز به دوباره فعال سازی ، و عدم توانایی در پاسخ دادن به خصوصیات در حال تغییر کیفی که معمولا در جریان های تصفیه ی فاضلاب مشاهده می شوند همانند با فرآیند های انتشار ماده ی آلی قابل تجزیه ی زیستی درون غشاء و پاسخ های گوناگون به واسطه ی گونه های میکروبی مختلف که می تواند منجر به شکل یافتن مشکلاتی در صحیح بودن نتایج شود . محدودیت مهم دیگر به شکل نامشخصی مرتبط با عملکرد کالیبراسیون برای ترجمه ی جانشین BOD به BOD واقعی در bod متر می باشد .

 

قیمت bod متر

برای اطلاع از قیمت دستگاه bod متر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است