دستگاه کلونجر دستگاهی می باشد که به منظور مشخص سازی درصد روغن های فرار موجود در مواد حاوی روغن به کار گرفته می شود . مقدار وزن شده ی معینی از یک ماده را در یک فلاسک نمونه ببرید و آب را به آن اضافه کنید .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

معمولا نسبت ماده به آب 1:8 می باشد . فلاسک را به دستگاه کلونجر متصل کنید و آب شیر را به منظور جریان یافتن جریان آب در یک کندانسور باز کنید . روی یک منتل حرارتی عمل گرما دادن را آغاز و گرما را کنترل کنید تا روغن به همراه بخار های آب ، داخل لوله ی دریافت کننده شوند و آب اضافی به درون فلاسک برگردد . عمل حرارت دادن را به مدت 8 ساعت ادامه دهید ، سپس دستگاه را خنک کرده و آب را از لوله ی دریافت کننده ی عصاره حذف و روغن را داخل یک دستگاه تبخیر دوار کنید تا میزان آب باقی مانده حذف شود و فلاسک را در یک دسیکاتور خنک کنید .

روش کار دستگاه کلونجر

جدا سازی ترکیبات آلی با استفاده از بخار انجام می شود ولی روغن ضروری تجزیه نمی شود . روغن های ضروری چیز هایی می باشند که برای عطر ، غذا ، دارو یا اتومایزر ها ( دستگاه هایی که ذرات را به چیز هایی ریز تبدیل می کنند نظیر عطر پاش ) به کار گرفته می شوند . این دستگاه فرآیند عصاره گیری را با عمل جوشاندن ، چگالیدن و فرآیند جدا سازی مخلوط به منظور جداسازی روغن صورت می دهد . هم چنین این عمل یک روش استاندارد رسمی برای استخراج روغن های ضروری به منظور کنترل کیفی می باشد . هنگامی استفاده از این روش ماده ی آلی که از آن روغن گرفته می شود کمتر هدر می شود . دستگاه کلونجر به اندازه های گوناگون به منظور جا دادن اندازه ی ماده ی آلی که قرار به تقطیر آن است ، می باشد . دستگاه کلونجر همانند با یک دیگ بخار شیشه ای با چندین شیر به منظور افزایش دما یا رها سازی بخار به دمای پایین تر می باشد . چنین کاری راه اصلی استخراج طعم ماده بوده است . تجهیزات این دستگاه از نظر هزینه بسته به اندازه ی ابزار مورد نیاز متفاوت می باشند .

 

قیمت دستگاه کلونجر آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت دستگاه کلونجر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است