ترمومتر لیزری شکلی از ترمومتر می باشد که دما را از یک قسمت تابش گرمایی که معمولا تابش جسم سیاه منتشر شده به وسیله ی شیء اندازه گیری شده مورد خطاب قرار داده می شود ، را نتیجه می گیرد .

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع دماسنج لیزری

 

اغلب اوقات اگر از یک لیزر به منظور کمک به ترمومتر استفاده شود ترمومتر لیزری یا دماسنج لیزری ، یا ترمومتر های غیر تماسی یا تفنگ های دمایی نامیده می شود تا توصیف کننده ی توانایی دستگاه به منظور اندازه گیری دما از یک فاصله باشد . با آگاهی از میزان انرژی مادون سرخ تابش یافته توسط شیء و مقدار نشر آن ، دمای شیء می تواند اغلب اوقات مشخص شود .

ترمومتر لیزری زیر مجموعه ی دستگاه هایی به شمار می رود که با نام ترمومتر های تابش گرمایی شناخته می شوند .

در فرآیند طراحی آن ها الزاما لنز هایی به منظور فوکوس کردن تابش حرارتی مادون قرمز روی یک آشکار ساز به کار گرفته می شوند که نیروی تابشی را به یک سیگنال الکتریکی تبدیل کنند که می تواند به صورت واحد های دما نمایش داده شود . این امر اجازه به اندازه گرفتن دما بدون برقراری تماس با شیء اندازه گیری شونده می دهد . یک ترمومتر لیزری غیر تماسی به منظور اندازه گیری دما تحت شرایطی به کار گرفته می شود که ترموکوپل ها یا دیگر سنسور های نوع پروبی را نمی شود به کار برد یا به دلایل گوناگون اطلاعات دقیقی فراهم نمی کنند .

شکل های مختلف ترمومتر لیزری

متداول ترین نوع ترمومتر مادون سرخ شامل موارد زیر می شوند

  • پیرومتر مادون سرخ یا ترمومتر لیزری موضعی ، که دما را در یک موضع ( نقطه ) روی یک سطح ( معمولا یک سطح نسبتا کوچک که به وسیله ی نسبت D:S مشخص می شود ) را اندازه می گیرند . این نوع ترمومتر ها معمولا یک نقطه ی سرخ مرئی را داخل مرکزی که قرار است مورد اندازه گیری قرار گیرد منعکس می کنند ، این امر کمک به شناسایی موضع اندازه گیری کرده ولی در اندازه گیری نقشی ندارد .
  • سیستم های اسکن کننده ی مادون سرخ قادر به اسکن منطقه ی بزرگی می باشند ، معمولا با استفاده از چیزی که الزاما یک ترمومتر لیزری موضعی می باشد که به سمت یک آینه ی گردان اشاره دارد . این دستگاه ها تا حد زیادی در عمل تولید که در آن نقاله یا فرآیند های ” وب ” دخیل می باشند ، همانند با ورقه های بزرگ شیشه یا فلز خارج شده از یک آون ، پارچه یا کاغذ ، یا دسته های پی در پی از مواد در امتداد یک نوار نقاله ، به کار گرفته می شوند .
  • دوربین های مادون سرخ یا تصویر برداری حرارتی مادون سرخ الزاما ترمومتر های تابش مادون سرخی می باشند که دما را در نقاط بسیاری از طول یک منطقه ی نسبتا بزرگ برای شکل دادن یک تصویر دو بعدی به اسم ترموگرام ، اندازه می گیرند ، به نحوی که هر پیکسل نشان دهنده ی یک دما می باشد . این تکنولوژی در مقایسه با ترمومتر های موضعی یا اسکن کننده بیشتر پردازشگر و متمرکز بر نرم افزار می باشد و از آن به منظور بررسی نواحی بزرگ استفاده می شود .

 

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع دماسنج لیزری

 

قیمت ترمومتر لیزری

برای اطلاع از قیمت دماسنج لیزری می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است