سختی سنج که هم چنین به اسم Turner sclerometer ( سختی سنج ترنر ) ( منشا آن کلمه ی یونانی σκληρός به معنی سخت می باشد ) شناخته می شود عبارت از ابزاری است که به وسیله ی متالوژیست ها ، دانشمندان مواد و معدن شناسان به منظور اندازه گرفتن میزان سختی مواد به کار گرفته می شود . اختراع سختی سنج توسط توماس ترنر در سال 1896 انجام شد که اولین پروفسور متالوژی در بریتانیا و از دانشگاه برمینگهام می باشد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع سختی سنج

تست سختی سنجی شامل اندازه گیری میکروسکوپی پهنای خراش شکل گرفته به وسیله ی یک الماس تحت یک بار ثابت ، و کشیده شدن آن در امتداد قسمت جلویی نمونه تحت شرایط ثابت ، می باشد .

اصلی ترین هدف این تست مشخص سازی شایستی به کار گیری یک ماده می باشد ، یا عمل خاصی که موضوع آن ماده ی مذکور به شمار می رود .

hardness tester ( سختی سنج )

انجام تست سختی سنج اغلب اوقات به وسیله ی اندازه گیری عمق نفوذ تو رفتگی (Rockwell , IIT, Ball Indentation Hardness ) یا به وسیله ی اندازه گرفتن میزان اندازه ی تاثیر به جا مانده توسط یک تو رفتگی (Vickers, Knoop و Brinell ) صورت می گیرد .

سختی یک ماده را می شود در قالب ” میزان مقاومتی که یک ماده در قبال از ریخت افتادگی همیشگی به وسیله ی نفوذ یک ماده ی سخت دیگر نشان می دهد ” ، تعریف کرد .

سختی یکی از خصوصیات پایه ی یک ماده نیست و در نتیجه مقادیر مربوط به آن قراردادی و مطلق به شمار می روند . هنگامی که در مورد سختی یک ماده سخن گفته می شود در نتیجه ما باید همیشه میزان سختی اعمال شده برای اندازه گیری را لحاظ کنیم یعنی 1 ) میزان بار وارد شده بر روی ماده ی تو رفته ، 2 ) رفتار خاص عمل استفاده شده ، 3 ) مدت زمان خاص فرآیند اندازه گیری و 4 ) ساختار هندسی ماده ی تو رفته . نمونه هایی از این دست عبارت می باشند از ” 60 HRC ” یا ” 200 HV500/15 ” . :

هنگام گزینش یک روش آزمایش سختی سنج تنها یک سری اندک را می شود مطلقا ” درست ” یا ” اشتباه ” خواند ( مگر این که البته استاندارد های ویژه ای خواهان روش هایی خاص باشند ) . به شکل کلی نمی شود گفت یک روش این دستگاه به نسبت دیگری بهتر می باشد . در تعداد زیادی از موارد ، حتی می شود بیان کرد که به کار گیری یک روش خاص سنجش بر پایه ی سنت قدیم یا تاریخچه ی استفاده شده ی آن انجام می شود تا توجه دقیق به اصول .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع سختی سنج

قیمت سختی سنج

برای اطلاع از قیمت سختی سنج می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است