TDS متر | سختی سنج آب | خرید TDS متر | فروش TDS متر | تی دی اس متر
مارس 18, 2016
سختی سنج
سختی سنج | خرید سختی سنج | فروش سختی سنج
مارس 19, 2016

اتاق تمیز آزمایشگاهی | طراحی اتاق تمیز آزمایشگاهی | فروش اتاق تمیز آزمایشگاهی

ارائه دهندگان این محصول


اتاق تمیز آزمایشگاهی عبارت از محیطی می باشد که معمولا در تحقیقات علمی ، تولید محصول استفاده می شود و سطح کمی از آلاینده های محیطی همانند با گرد و غبار ، میکروب های هوا برد ، اجزای معلق در هوا ، و فرار های شیمیایی دارد . اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم باید گفت که اتاق تمیز آزمایشگاهی سطح کنترل شده ای از آلودگی است که این سطح به وسیله ی میزان ذرات در هر متر مربع با یک اندازه ی به خصوص مشخص شده است . به منظور درک بهتر باید گفت که هوای محیطی بیرون درون یک محیط معمولی شهری حاوی 35 میلیون ذره در هر متر مربع با طیف اندازه ی 0.5 μm و با قطری بیشتر می باش78د که مطابق با یک اتاق تمیز ISO 9 است در صورتی که یک اتاق تمیز آزمایشگاهی ISO 1 اجازه به حضور چنین ذراتی نمی دهد و تنها 12 ذره به ازای هر متر مکعب با اندازه ی 0.3 μm و کوچکتر باید حاضر باشند . در صنعت داروشناسی ، اتاق های تمیز نقشی بسیار مهم و حیاتی در ساخت محصولات دارویی ایفا می کنند که بایستی از آلودگی های میکروبی و ذره ای در امان بوده و از رطوبت محافظت شوند . چنین محصولات دارویی در اتاق تمیز آزمایشگاهی ساخته شده و تغییر داده می شوند که مجهز به فیلتر های HEPA و اگر نیاز باشد ULPA و نیز سیستم های رطوبت زدا هستند .

کلاس بندی اتاق تمیز آزمایشگاهی

اتاق تمیز آزمایشگاهی بر اساس تعداد و اندازه ی ذراتی که در هر حجم از هوا اجازه ی حضور دارند کلاس بندی می شود . اعداد بزرگی همانند با ” کلاس 100 ” یا ” کلاس 1000 ” اشاره به FED-STD-209E ، دارند و این عدد نشان دهنده ی تعداد ذراتی با اندازه ی 0.5 µm یا بیشتر می باشد که در هر متر مربع از هوا اجازه ی حضور دارند . این استاندارد هم چنین اجازه به درونیابی می دهند ، در نتیجه امکان توصیف به عنوان مثال ” کلاس 2000 ” وجود دارد .

به منظور مشخص سازی میزان غلظت ذرات هوا بردی که برابر یا بزرگتر از حد خاصی می باشند ، همان طور که در مکان های نمونه گیری مشخص شده است ، از شکست نور در یک ابزار شمارش دقیق اجزا استفاده می شود .

تعداد کوچکتر اشاره به استاندارد های 14644-1 دارند که لگاریتم دهدهی تعداد ذراتی با0.1 µm یا بزرگتر مجاز در هر متر مکعت از هوا را مشخص می کند . به عنوان نمونه ، ISO اتاق تمیز آزمایشگاهی کلاس 5 دارای حداکثر اجزایی با اندازه ی 105 در هر متر مکعب از هوا می باشد .

هم FS 209E و هم ISO 14644-1 روابط لگاریتمی – لگاریتمی را بین اندازه ی ذره و غلظت آن مورد فرض قرار می دهند . به همین علت ، غلظت صفر ذرات را نداریم . مکان هایی که در جدول اطلاعاتی در اختیار ندارند ترکیب غیر قابل کاربردی از اندازه ذرات و کلاس اتاق های تمیز می باشد و نباید صفر خوانده شوند .

به علت این که یک متر مکعب نزدیک به 35 فوت مکعب می باشد ، این دو استاندارد اکثر اوقات هنگام اندازه گیری ذرات 0.5 µm مساوی می باشند ، با آن که استاندارد های آزمایش مختلف هستند . هوای اتاق عادی دارای کلاس 1,000,000 یا ایزو 9 می باشد .

 

قیمت اتاق تمیز آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت ساخت اتاق تمیز آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است