TDS متر ها ( وسایلی که به منظور اندازه گیری کل نمک های حل شده به کار گرفته می شود ) الزاما ولت متر های کوچکی می باشند که ولتاژ شکل گرفته توسط یک سنسور را مورد اندازه گیری قرار می دهند ، این عمل معمولا به وسیله ی یک سری پین فلزی صورت می گیرد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع TDS متر

 

محلول nute ( محلول غذایی ) در TDS متر به عنوان یک الکترولیت باتری عمل می کند و پین ها نقش الکترود ها ( صفحات ) در یک باتری را دارند . ایده ی پشت این کار عبارت از این می باشد که یک محلول غذایی هنگامی که نمک های غذایی بیشتری در محلول به چشم می خورند ، خاصیت هادی بودن بیشتری دارند و نمک های بیشتر بنابراین به معنی ولتاژ بیشتر می باشند . یک عمل ریاضی ساده در دستگاه TDS متر صورت می گیرد تا ولتاژ به ppm ( قسمت در میلیون ) تبدیل شود .

کالیبراسیون tds متر

به منظور درست انجام شدن چنین محاسبه ی ریاضی بایستی عمل کالیبراسیون به صورت صحیحی انجام شود تا دستگاه قادر به این باشد که در برابر پارامتر های گوناگون به درستی عمل کند . شما هر هفته یک بار نیاز به یک محلول تست برای تایید عمل دستگاه اندازه گیری TDS متر خود دارید . اغلب اوقات یک اندازه گیری واحد بین 1500 تا 1700 ppm برای تایید عملکرد درست آن بسنده می باشد . شما به دستگاهی نیاز خواهید داشت که حداقل قادر به این باشد که 0 تا 2000 ppm ( یا 0 تا 1999 ppm ) را مورد اندازه قرار دهد . شما قادر به این هستید که از یک وسیله ی اندازه گیری 0 تا 999 ppm اگر یک حجم یکسان از آب خاصل را به نمونه خود اضافه کرده اید استفاده کنید ، فقط لازم است چیزی که دستگاه مورد قرائت قرار می دهد را دو برابر کنید .

وسایل دیگری هم برای اندازه گیری غلظت مواد غذایی وجود دارند . در اروپا ، EC ( هدایت الکتریکی ) ترجیح داده می شوند . واحد اندازه گیری آن ها میلی زیمنس یا mS در عوض ppm است . این واحد ها قابل تبدیل شدن به یک دیگر هستند ولی ، در اکثر رفرنس ها و مقاله ی فعلی از واحد ppm استفاده می شود .

دستگاه های اندازه گیری ضد آب قیمت بالایی دارند و ارزشش را دارند .

یک TDS متر قادر به اندازه گیری کل نمک های حل شده ی ( TDS ) یک محلول یعنی غلظت جامدات حل شده در آن ، می باشد. از آن جایی که جامدات یونی شده ی حل شده همانند با نمک ها و مواد معدنی باعث بالا بردن میزان رسانایی یک محلول می شوند ، یک TDS متر رسانایی یک محلول را مورد اندازه گیری قرار داده و از آن جا TDS را تخمین می زند .

جامدات آلی حل شده همانند با قند و اجزای میکروسکوپی به عنوان مثال کلوئید ها ، تاثیری بارز بر روی رسانا بودن یک محلول ندارند و بنابراین یک TDS متر آن ها را در نتیجه ی خوانده شده ی خود قرار نمی دهد .

دقیق ترین روش به منظور اندازه گیری TDS آب در یک آزمایشگاه عبارت از تبخیر آبی است که از نمک های حل شده به شکل رسوب خارج و سپس وزن رسوب اندازه گرفته می شود .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع TDS متر

 

قیمت TDS متر

برای اطلاع از قیمت دستگاه tds متر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است