ارائه دهندگان این محصول


DO متر محلول به منظور مشخص سازی سطح اکسیژن موجود در آب به کار گرفته می شود .

تعریف اکسیژن محلول

با آن که گاز هایی همانند با نیتروژن و آمونیاک از نظر شیمیایی واکنشی با آب از خود نشان می دهند ، سایر گاز ها نظیر اکسیژن با آب اصلا واکنش نشان نمی دهند . اکسیژن محلول را می شود در قالب توزیع فیزیکی اکسیژن در آب تعریف کرد . منبع اصلی این عنصر در آب جو و فرآیند فتوسنتز به وسیله ی گیاهان می باشد . امواج و آب در حال جریان ، هوا را با آب ترکیب می کنند ، در صورتی که گیاهان آبی اکسیژن را به عنوان یک محصول فرعی در طول عمل فتوسنتز تولید می کنند .

میزان اکسیژنی که می تواند حاضر باشد وابسته به فاکتور هایی همانند با دما ، شوری و فشار جوی آب است . علاوه بر این ، این مقدار را می شود با کاهش در دمای آب و بالا بردن فشار جو ، بالا برد .

اکسیژن متر محلول ( DO متر )

به منظور اندازه گرفتن میزان اکسیژن حاضر در یک واحد حجم آب از این دستگاه استفاده می شود . حالا ، سوالی که بعد از این شکل می گیرد این است که ، چرا ما بایستی کمیت این عنصر را در آب مورد اندازه گیری قرار دهیم ؟ علت آن این است که این اندازه گیری تعیین می کند که آیا آب برای کاربرد های خاص همانند با تصفیه ی آب برای گیاهان ، کار های تصفیه ی فاضلاب ، نظارت بر آب رودخانه و پرورش ماهی ، مفید می باشد یا خیر .

انواع DO مترها

شکل های گوناگونی از اکسیژن متر ها به منظور اندازه گیری مقدار اکسیژن به چشم می خورند شامل :

اکسیژن سنج حسی پلاروگرافیک ( روش سلول کلارک )

دستگاه DO متر حسی پلاروگرافیک از یک ولتاژ خارجی توسط حفظ تفاوت پتانسیل بین آند و کاتد تا کمتر از 0.5 ولت ، استفاده می کند . تفاوت در ولتاژ های کاتد و آند مشخص کننده ی مقدار اکسیژن می باشد .

اکسیژن سنج حسی گالوانیک

دستگاه DO متر حسی گالوانیک یک کاتد و آند در اختیار دارد که در الکترولیت غوطه ور شده اند که سبب تهییج بار ها بر روی آن ها می شود . تفاوت در بار ها مشخص کننده ی مقدار اکسیژن می باشد . در این جا از ولتاژ خارجی استفاده نمی شود ، و تفاوت بین آند و کاتد از 0.5 ولت بیشتر است . این دستگاه ها در مقایسه با اکسیژن سنج های پلاروگرافیک پایدار تر و دقیق تر می باشند .

اکسیژن سنج فلورسانسی اپتیکال

دستگاه DO متر فلورسانسی اپتیکال سنسور هایی در اختیار دارد که در تماس با اکسیژن می درخشند . این اکسیژن سنج ها به منظور اندازه گیری بلند مدت اکسیژن آب زیر زمینی بسیار مناسب می باشند ، از این نظر که حساس به آلوده کننده ها نیستند و به همین خاطر فرسوده نمی شوند .

هنگام انتخاب یک DO متر ، برد و دقت ارائه شده مشخصه های کلیدی می باشند که باید در نظر داشته باشیم .

 

قیمت DO متر

برای اطلاع از قیمت دستگاه DO متر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است