رک آزمایشگاهی یا در تعریف دیگر جای لوله ی آزمایش ابزاری در آزمایشگاه می باشد که به منظور نگه داشتن و انتقال لوله های آزمایش در طول آزمایش ها یا در حین بررسی محیط های کشت به کار گرفته می شود .

 

 

مشاهدۀ انواع رک سرسمپلر

 

 

در رک آزمایشگاهی هم چنین سایر ابزار های آزمایشگاهی همانند با پیپت ها و میله های همزن گذاشته می شود . رک های آزمایشگاهی ممکن است در قالب پایه های لوله آزمایش نیز مورد خطاب قرار گیرند .

جنس ساخت رک آزمایشگاهی از مواد گوناگونی می باشد همانند با فلز ، پلاستیک و پلی پروپیلن که هر کدام به منظور هدف به خصوصی و تحمل عناصر مختلف همانند با گرمای بیش از حد و دما های زیر صفر ، استفاده می شوند . ممکن است ساخت آن ها به این دلیل نیز باشد که تنوعی از لوله های آزمایش با اندازه ی گوناگون را در خود جا دهند و تعداد متفاوتی از لوله های آزمایش را هم زمان نگه دارند .

شکل های مختلف رک آزمایشگاهی

 • رک ها : پایه های لوله آزمایش از نوع سوکتی می باشند که از ساخت آن ها از چوب ، پلاستیک ، فلز و یا چینی استفاده می شود یا به صورت ساختار های بتنی هستند که کنار سینک آزمایشگاهی شما قرار گرفته اند .
 • رک آزمایشگاهی اریب : بسته به طبیعت آزمایش ، ردیف اریبی از رک آزمایشگاهی به وسیله ی تجهیزات مخصوصی تنظیم می شود تا آزمایش یا عمل نگه داری صورت گیرد .
 • سبد های آزمایشگاهی : در پوش هایی در اختیار دارند که به یک سمت باز می شوند . آن ها به اشکال و اندازه های مختلف و مقاوم نسبت به خوردگی یا حرارت دیدن می باشند . در ساخت آن ها از موادی همانند با آلومینیوم ، پلی پروپیلن و پلی اتیلن استفاده می شود .
 • رک های خشک کننده : از نظر شیمیایی مقاوم می باشند و در کنار هود آزمایشگاهی قرار می گیرند و جنس ساخت آن ها از پلی استایرن یا آلیاژ برنج می باشد و معمولا گیره های دیواری دارند .
 • رک های اکریلیک : قفسه های اکریلیکی شفافی که پایه های سفیدی در اختیار دارند .
 • رک های مرتبط با اهداف ویژه : در پوش دارند و قادر به تحمل گرما برای حرارت دیدن هستند .
 • رک آزمایشگاهی میکرو پیپت : میکرو سانتریفیوژ لوله های آزمایش ; به منظور قرار گیری روی سکوی آزمایشگاه به منظور نگه داری بلند مدت .
 • رک های سانتریفیوژ : رک هایی که برای اهداف به خصوص از فلز یا شیشه یا پلاستیک با مقاومت بالا ساخته شده اند تا حرکت دایره ای با سرعت بالا را در طول روش های آزمایشگاهی که در آن ها از سانتریفیوژ استفاده می شود ، تحمل کنند .
 • براکت ها ( bracket ) : جا به جایی آسان ، اکثرا جنس پلاستیکی دارند . به منظور نگه داری لوله های آزمایش بسیار در موقعیت معکوس یا به سمت بالا در طول آزمایش ، حمل و نقل یا نگه داری به کار گرفته می شوند .
 • پایه ی لوله آزمایش بشر آزمایشگاه شیمی : پایه ای که برای هدف به خصوصی در طول آزمایش های شیمی که شامل دمای بالا و تغییر فشار زیاد می باشند ، استفاده می شوند .
 • گیره های لوله ی آزمایش : موقعیت قرار گیری لوله ی آزمایش برای کشت میکروب یا آزمایش های بیو شیمیایی می تواند به صورت اریب باشد .
 • پایه های لوله آزمایش ویژه : آزمایش های خاص آزمایشگاهی همانند با ELISA ، Drug Screen و غیره شامل کد گذاری رنگی ، چندین لوله ای آزمایش یا اندازه و رنگ های گوناگون می شوند .
 • پایه های جدا شدنی / در چند سطح : آزمایش های بسیار ویژه به این نوع تجهیزات نیاز دارند .

 

 

مشاهدۀ انواع رک سرسمپلر

 

 

قیمت رک آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت جای لوله آزمایش می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است