دستگاهی که به منظور اندازه گیری تابش گامای منعکس شده به وسیله ی یک رادیو نوکلئید به کار گرفته می شود گاما کانتر نام دارد . تعداد بسیاری از نمونه ها درون ویال های مهر و موم شده یا لوله های آزمایش قرار می گیرند و در راستای یک مسیر مارپیچی روی یک صفحه ی افقی جا به جا می شوند . گاما کانتر تابش گاما را در نمونه مورد اندازه گیری قرار می دهد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

عمکلرد دستگاه گاما کانتر

این کانتر ها اصول کاری مشابهی با یک آشکار ساز جرقه ای دارند و از کریستال هایی استفاده می کنند که نور را هنگامی که فوتون ها از اشعه های گاما با آن ها در تعامل می باشند ، منعکس می کنند . نمونه ها اغلب اوقات داخل لوله های آزمایش قرار گرفته که سپس آن ها داخل دستگاه کار گذاشته می شوند . استفاده از گاما کانتر ها معمولا در آزمایشگاه های تحقیقاتی می باشد ، از این نظر که اکثرا طراحی پرتابلی ندارند .

تابش گاما ، یا اشعه های گاما ، شکل آسیب رسانی از تشعشع با انرژی بالا می باشد که از فوتون های نوری ، یا اجزای کوانتومی شکل یافته است . فوتون ها در قالب مواد رادیواکتیوی زوال شده منتشر می شوند یا در تلاش برای پایدار شدن هستند . بر خلاف انواع کمتر آسیب رسان اشعه ها ، جلوی اشعه های گاما به وسیله ی پوست یا البسه گرفته نمی شود و می توانند به دنبال وارد شدن به بدن به سلول ها آسیب وارد کرده یا سبب مرگ آن ها شوند . از سرب معمولا به منظور محافظت از افراد در برابر اثرات مضر اشعه ی گاما استفاده می شود .

همانند با یک آشکار ساز جرقه ای ، گاما کانتر تکیه بر کار کریستال ها با در اختیار داشتن خصوصیات تابناک ( درخشان ) دارد . یعنی این کریستال ها هنگامی که در تماس با اشعه ی گاما قرا می گیرند روشن شده یا جرقه می زنند . هر چه بیشتر آن ها روشن شوند ، بیشتر نمونه تابش ساطع می کند . انرژی نور معمولا توسط یک فوتو مالتی پلیر تبدیل به انرژی الکتریکی شده تا یک مقیاس ( اندازه گیری شده ) با معنا در اختیار داشمندان قرار گیرد .

میزان دقت این کانتر وابسته به کریستال به کار گرفته شده می باشد . اگر میزان تشعشع کم باشد ، و در نتیجه میزان تعامل آن با کریستال تابان کم باشد ، فوتون های نوری ممکن است ثبت نشوند . از سوی دیگر ، اگر تشعشع بی نهایت مقدار بالایی داشته باشد ، احتمال این وجود دارد که آن قدر قوی باشد که مستقیما از بین کریستال بدون وجود تعامل کافی عبور کند تا نور هم چنین تولید شود . کریستال های ضخیم کمک به کاستن این عدم واکنش ها می کنند ، و بی نهایت در کیفیت گاما کانتر ها مفید می باشند .

گاما کانتر های مدرن ممکن است چندین آشکار ساز و کانال برای نمونه ها در اختیار داشته باشند . این دستگاه ها هم چنین معمولا حفاظ سربی به منظور کمک به محافظت از محققین در برابر تابش دارند . تعداد زیادی از گاما کانتر ها تقریبا به اندازه ی صندوق پول یا دستگاه های فوتوکپی ، با داشتن یک صفحه ی نمایش الکترونیکی کوچک متصل به منظور قرائت نتایج ، هستند .

 

قیمت گاما کانتر

برای اطلاع از قیمت دستگاه شمارشگر گاما می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است