دستگاه کولومتر
دستگاه کولومتر | خرید دستگاه کولومتر | فروش دستگاه کولومتر
مارس 30, 2016
عمق سنج
عمق سنج | خرید عمق سنج | فروش عمق سنج
آوریل 1, 2016

ستون کروماتوگرافی | خرید ستون کروماتوگرافی | فروش ستون کروماتوگرافی | انواع ستون کروماتوگرافی

ستون کروماتوگرافی

در علم شیمی ستون کروماتوگرافی از تجهیزات آزمایشگاهی و عبارت از راهی می باشد که از آن برای خالص سازی ترکیبات شیمی فردی از مخلوطی از ترکیبات استفاده می شود . معمولا به منظور موارد مهیا سازی در مقیاس هایی از میکرو گرم تا کیلوگرم این روش به کار گرفته می شود . مزیت بارز ستون کروماتوگرافی نسبتا کم هزینه بودن آن و در دسترس بودن فاز ساکن به کار گرفته شده در فرآیند می باشد . مورد دوم ( یعنی در دسترس بودن ) سبب می شود که آلودگی و تنزل فاز ساکن به علت بازیافت ممانعت شود . مدل کلاسیک ستون کروماتوگرافی عبارت از لوله ای شیشه ای با قطری از 5 میلی متر تا 50 میلی متر وارتفاع 5 سانتی متر تا یک متر به همراه یک شیر و نوعی از یک فیلتر ( به منظور ممانعت از بین رفتن فاز ثابت ) در انتها می باشد . دو روش معمولا به منظور مهیا سازی یک ستون به کار گرفته می شود یعنی روش خشک و روش مرطوب .

  • در رابطه با ستون کروماتوگرافی خشک ، ابتدا ستون با پودر خشک فاز ساکن پر می شود و بعد از آن اضافه کردن فاز متحرک صورت می گیرد که از بین ستون به سمت پایین می رود تا به شکل کامل مرطوب شود و از این نقطه هرگز اجازه به خشک کردن آن داده نمی شود .
  • در رابطه با روش مرطوب ، ماده ای آبکی از حلال شوینده با پودر فاز ساکن مهیا می شود و بعد از آن با دقت به داخل ستون کروماتوگرافی ریخته می شود . به منظور ممانعت از شکل گیری حباب های هوا بایستی احتیاط لازم را داشت . یک محلول از ترکیبات آلی در بالای فاز ساکن با کمک پیپت ریخته می شود . در بالای این لایه معمولا با یک لایه ی اندک از شن یا پنبه یا پشم شیشه پوشانده می شود تا لایه ی آلی از جنبش آنی محلول شوینده ی به تازگی اضافه شده تحت حفاظت قرار بگیرد . محلول شوینده به آرامی از بین ستون کروماتوگرافی عبور می کند تا به سوی ماده ی آلی پیش برود . اغلب اوقات یک مخزن کروی حاوی شوینده با یک قیف جدا سازی مسدود کننده در بالای ستون قرار داده می شود .

انواع ستون کروماتوگرافی در بازار تجهیزات آزمایشگاهی

در بازار فقط یک سری ستون کروماتوگرافی ارزان به چشم می خورد . تفاوت اصلی آن ها به این عامل بر می گردد که آیا مخزن حلال قابل جدا شدن می باشد یا خیر و این که یک شیشه متخلخل به چشم می خورد یا نه . آن دسته از ستون هایی که مخزن قابل جدا شدن دارند برای ستون های بزرگتر بسیار راحت تر و مناسب تر می باشند . آن ها به وسیله ی لولا های توپی شکل یا با به کار گیری مهره های قفل شو به هم دیگر جفت و جور می شوند . مهم است که آگاهی داشته باشید که چه موقع از یک مخزن قابل جدا شدن استفاده می شود ، به این علت که در طول به کار گیری بایستی از یک مکانیسم قفل کردن مناسب استفاده کرد . به کار گیری گیره های پلاستیکی در اینجا امری شایسته محسوب نمی شود . در رابطه با آزمایش هایی که در مقیاس کوچک هستند اغلب اوقات استفاده از ستون های تک بخشی آسان تر و مناسب تر می باشد .

 

قیمت ستون کروماتوگرافی

برای اطلاع از قیمت ستون کروماتوگرافی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است