مدرن ترین شکل عمق سنج ها یک مکانیسم الکترونیکی و صفحه ی نمایش دیجیتالی در اختیار دارد . نمونه های قدیمی تر آن ها از یک مکانیسم مکانیکی و صفحه ی نمایش نوع آنالوگ بهره می بردند .

استفاده ای که یک غواص از عمق سنج با جداول غواصی و یک ساعت می برد به منظور ممانعت از بیماری ناشی از کاهش ناگهانی فشار می باشد . یک جایگزین معمول برای عمق سنج ، ساعت و جداول غواصی یک کامپیوتر غواصی می باشد . یک عمق سنج و یک حسگر اکسیژن / آنالیزور اکسیژن را می شود به منظور سنجش میزان فشار جزئی اکسیژن گاز تنفسی به کار برد ، که به منظور ممانعت از مسمومیت با اکسیژن الزامی می باشد .

شکل های مختلف دیجیتالی عمق سنج معمولا دارای یک تایمر نیز می باشند که فواصل زمانی که غواص به زیر آب رفته است را نمایش می دهد . تعدادی از آن ها سرعت به داخل آب و بالا آمدن از آب غواص را نمایش می دهند که می شود به منظور جلوگیری از باروترما مفید باشد .

از این جهت که این دستگاه فقط فشار آب را مورد اندازه گیری قرار می دهد ، به شکل ذاتی عدم دقت در عمق نشان داده شده به وسیله ی این دستگاه ها که هم برای آب تازه و هم آب دریا به کار گرفته می شوند به چشم می خورد ، به این علت که بین چگالی های آب تازه و آب دریا اختلاف هایی وجود دارد .

میکرومتر عمق سنج

عمق سنج ابزار دقیق اندازه گیری به شمار می رود ، که به شکل ویژه به منظور اندازه گیری عمق حفره ها ، پس نشستگی ها ( همانند با جای طاقچه ) ، گودال ها و فواصلی از سطح هموار تا یک پروژه ، مورد طراحی قرار گرفته اند . به بیان دیگر ، این دستگاه شکلی از خط کش می باشد . یک خط کش ، معمولا یک خط کش باریک ، به منظور اندازه گیری عمق حفره ها یا گودال ها ساخته شده است . وجود یک مبنا به چشم می خورد که از بین آن خط کش قادر به این است که بالا و پایین شود و یک پیچ قفل کننده به منظور سفت کردن خط کش در محل . مبنا که شکل صافی دارد در زاویه ای مناسب با خط کش قرار داده شده است و روی یک سطح مرجع قرار داده می شود و خط کش به بین حفره یا پس نشستگی پایین داده می شود تا به انتهای آن برسد .

بسته به شکل های مختلف کاربرد های دستگاه ، آن ها پیکربندی های گوناگونی دارند و شامل انواع دیجیتالی ، تک قلابی ، دیجیتالی سوزنی ، دو قلابی ، دارای یک مبنای تنظیم پذیر ، ورنیر و دارای صفحه ی نمایش مدرج می شوند . نوع دیجیتالی می تواند طیف وسیعی از محیط های خارجی و دستگاه های جمع آوری کننده داده ها را مورد اندازه گیری قرار دهد . این دستگاه ابزاری ارزان و ساده و معمولا به طور 150 میلی متر می باشد و حتی قادر به این است که محدوده ی طولانی تری نظیر 1000 میلی متر را نیز اندازه بگیرد .

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است