انکوباتور co2 یا انکوباتور دی اکسید کربن یکی از تجهیزات آزمایشگاهی عمومی می باشد ، از آنجا که محیط رشد طبیعی تعداد بسیاری از سلول های جانوری در دمای 37 درجه ی سلسیوس و در حدود pH برابر با 7.2 است . یاخته های دسته ی پرندگان در دمای اندکی بیشتر از 37 درجه ی سلسیوس و سلول های پوست بدن همه ی جانوران در دمای پایین تر با رشد بهینه تری مواجه می شوند . سلول های حیوانات خونسرد به دمای متناسب با دمای محیط زندگی نیاز دارند . بنابراین برای رشد سلول های جانوری در خارج از محیط بدن به شرایط دمایی ویژه ای نیاز است که فراهم ساختن آن توسط انکوباتور Co2 صورت می گیرد . بر اساس عمل متابولیسم سلول ها در بدن اسید شکل می گیرد و وارد خون می شود .

شیوه عمل انکوباتور Co2

در خون سیستم بافری سبب تثبیت pH خون و سلول ها می شود . در خارج از محیط بدن محصولات حد واسط متابولیسم سلول ها را بیش از حد تحمل سلول ، اسیدی می کنند . برای رفع این مساله نیاز به یک سیستم بافری در محیط کشت است . بی کربنات به عنوان سیستم بافری در محیط کشت استفاده می شود . برای نگهداری سیستم بافری بایستی دی اکسید کربن در فضا وجود داشته باشد . انکوباتور Co2 در حقیقت به صورت جعبه ای است که دمای پایدار متناسب با نوع سلول کشت شده ، دی اکسید کربن ( برای حفظ سیستم بافری ) و رطوبت ( برای جلوگیری از خشک شدن سلول ها ) را فراهم می کند .

انکوباتور Co2 با کپسول دی اکسید کربن در ارتباط قرار دارد و سنسور های مخصوصی ، دی اکسید کربن درون محفظه را ثابت ( معمولا 5 درصد ) نگه می دارند . با قرار دادن سینی آب در قسمت زیرین انکوباتور تامین رطوبت مورد نیاز صورت می گیرد .

قیمت انکوباتور co2

برای اطلاع از قیمت انکوباتور دی اکسید کربن می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است