سرعت ته نشینی اریتروسیت ( دستگاه ESR ) که با نام های سرعت ته نشینی یا Westergren ESR نیز شناخته می شود ، عبارت از سرعتی است که در آن سلول های قرمز خونی در یک محدوده ی زمانی یک ساعته ته نشین می شوند . این چنین چیزی یک تست متداول در حوزه ی هماتولوژی است و اندازه گیری غیر ویژه ی التهاب محسوب می شود .

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

به منظور انجام تست ، حون غیر لخته شده به شکل سنتی در یک لوله ی عمودی واقع می شده است ، لوله ای که نام Westgergren را داشته و سرعتی که با آن سلول های قرمز خونی رسوب می کنند را اندازه گیری و به صورت mm / h گزارش می شده است .

از هنگام ورود آنالایزر های اتوماتیک شده در آزمایشگاه های بالینی ، تست ESR به شکل خودکار صورت می گیرد .

سرعت ته نشینی اریتروسیت (دستگاه ESR) یا سرعت sed یک نشان گر غیر خاص ساده از التهاب موجود به شمار می رود . معمولا از آن برای بررسی بیمارانی که تب هایی با منشاء نا معین دارند ، التهاب مفاصل ، درد های عضلانی ، و دیگر علائم نا مشخص ، استفاده می شود . تست ESR به ویژه شاخصی برای عارضه های خاص محسوب می شود یعنی : بررسی آرتروز های روماتیسمی ، مرض سل و لوپوس منتشر ( لوپوس اریتماتوس سیستمیک ) ; و تشخیص و بررسی آرتروز های عظیم سلولی پلی‌ میالژی‌ روماتیكا یا آرتریت‌ گیجگاهی‌ . یک ESR سنجش شده ممکن است هم چنین مرتبط با عارضه های فراوان دیگری نیز باشد همانند با دیگر بیماری های خود ایمنی ، آنمی ، عفونت و بد خیمی .

سدیمان آنالایزر یا دستگاه esr خودکار

در دنیای امروزی دستگاه های ESR خودکاری دیده می شوند که نتایج سریع تری به دست می دهند و امنیت آزمایشگاهی را با به میزان حداقل رساندن تماس با نمونه های خونی ، مد نظر می گیرند .

سیستم خودکار با استفاده از یک روش جایگزین

شرکت HemaTechnologies دستگاه ESR STAT™ PLUS را روانه ی بازار می کند ، یعنی نسل دوم دستگاه esr خودکار که از لوله های آنالیز خود مهر و مومی استفاده می کند . این دستگاه esr در عرض 5 دقیقه سرعت این سه نمونه 25 میکرو لیتری را مورد اندازه گیری قرار می دهد . خون از لوله های جمع آوری خون EDTA گرفته می شود . امکان قرائت مستقیم نتایج را دارد ولی می توان از آن به همراه یک پرینتر / بار کد خوان نیز استفاده کرد . این شرکت ارتباط 0.96 درصدی را با روش Westergren گزارش می دهد . دستگاه PLUS به مدت 3 دقیقه عمل سانتریفیوژ را با سرعت 1500 تا 2000 rpm انجام می دهد و یک لیزر فرا سرخ اینترفیس پلاسما – اریتروسیت را دنبال کرده و عمل اندازه گیری را چندین بار انجام می دهد که از آن جا قسمت خطی منحنی رسوب شناسایی شده و به وسیله ی الگوریتم نرم افزاری برای معین سازی نتیجه ی ESR ( mm / hr ) استفاده می شود .

گزینش دستگاه esr خودکار

دستگاه esr خودکار سبب افزایش جریان کار ، زمان تحویل نتیجه و امنیت آزمایشگاهی می شود . دستگاه esr اتوماتیک هم چنین به معین سازی ساده ی مقدار sed و کنترل کیفیتی اجازه می دهد . موارد کلیدی که باید هنگام خرید این چنین دستگاهی مد نظر داشته باشید شامل ظرفیت ، مدت زمان آنالیز ، توان عملیاتی و ابعاد می شود که همگی وابسته به الزامات آزمایشگاهی شما هستند .

 

قیمت دستگاه esr

برای اطلاع از قیمت دستگاه esr می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است