دستگاه فلش پوینت یا تست نقطه اشتعال یک دستگاه آزمایشگاهی برای تعیین نقطه اشتعال می باشد ؛ کمترین دمایی را که در آن ، یک ماده ی فرار می تواند تبدیل به بخار شود را نقطعه ی اشتعال گویند و آن ماده در این دما یک مخلوط اشتعال پذیر با هوا را شکل می دهد . برای اندازه گیری نقطه ی اشتعال نیاز به یک منبع احتراق می باشد . زمانی که منبع احتراق را حذف کنیم فرار که در نقطه ی اشتعال خود قرار دارد دست از سوختن می کشد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

علت عمده ی اندازه گیری نقطه ی اشتعال با استفاده از دستگاه فلش پوینت ، سنجش خطر امنیتی یک مایع در رابطه با اشتعال پذیری آن و سپس دسته بندی آن مایع در یک گروه مشخص شده از مواد خطرناک می باشد . این نوع گروه بندی برای هشدار در مورد با یک ریسک یا خظر در طول کار استفاده می شود تا در نتیجه ی آن زمان ساخت ، ذخیره سازی ، انتقال یا استفاده از مایع احتیاط های لازم لحاظ شود . در خصوصیات محصول و هم چنین توضیحات آن پیش نیاز های نقطه ی اشتعال ذکر شده است .

چه نقطه ای را نقطه ی اشتعال گویند ؟

الزاما کمترین دمایی را که در آن بخار های ناشی شده از یک نمونه ی تحت تست با هوا ترکیب می شود تا مخلوط قابل اشتعالی شکل گیرد را نقطه ی اشتعال یک ماده ی سوختنی گویند و در این دما به کار گیری یک منبع احتراقی باعث مشتعل شدن نمونه می شود .

در بین مشخصات یک نمونه ، مقادیر نقطه ی اشتعال نیز قید می شود که هدف از آن کنترل کیفی و هم چنین کنترل خطر اشتعال پذیری می باشد . باید گفت هر چه دمای اشتعال پایین تر باشد ، خطر در سطح بالاتری قرار دارد . تغییر در نقطه ی اشتعال می تواند به معنی حضور آلاینده های فرار بالقوه خطرناک یا استحاله ی یک محصول به واسطه ی محصول دیگر باشد .

انواع دستگاه فلش پوینت ( تست نقطه اشتعال )

اندازه گیری نقطه ی اشتعال عموما توسط دستگاهی صورت می گیرد که نام آن دستگاه فلش پوینت است و دارای دو نوع ” دستگاه فلش پوینت با سیستم رو باز ” یا ” دستگاه فلش پوینت با سیستم رو بسته ” می باشد . نوع رو باز ، تست هایی می باشند که برای انجام ملزوم به رعایت قوانین و پیش نیاز های خاصی می باشند و برای تقلید شرایط در فضا های باز استفاده می شوند در حالی که نوع دوم یعنی ” دستگاه فلش پوینت رو بسته ” عبارتند از تست هایی که در اکثر موقعیت ها بسته تر می باشند ، یعنی محلی که فضا محدود است . در هنگام استفاده از سیستم های رو بسته به طور معمول نتایجی به دست می آیند که کمتر تحت تاثیر شرایط آزمایشگاهی قرار می گیرند و در نتیجه نتایج هم دقیق تر و هم امن تر می باشند . در این دستگاه سر بسته 4 شکل اصلی از تست های سر بسته وجود دارند که برای تست سوخت ها و دیگر مواد به طور ملی و بین المللی مشخص می شوند و عبارتند از : تست Pensky-Martens ( پنسکی – مارتنز ) ، Tag ، Abel ، Setaflash .

 

قیمت دستگاه فلش پوینت

برای اطلاع از قیمت دستگاه تست نقطه اشتعال می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است