استفاده ای که از هود لامینار می شود برای در امان نگه داشتن یک محیط کاری از آلودگی است . تعداد متعددی از محیط های تحقیقاتی و پزشکی برای پیشبرد اهداف خود نیاز به در اختیار داشتن یک محیط کاری استریل دارند . به کارگیری هود های لامینار در این زمینه می تواند به آن ها کمک کند .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

علت به کارگیری هود لامینار؟

به دنبال استفاده از هود لامینار محیط های کاری خواهیم داشت که توسط به جریان انداختن هوا از بین یک سیستم فیلتراسیون و تهی کردن آن از میان یک سطح کاری در جریان هوای لامینار یا تک جهتی ، عاری از ذرات آلوده کننده خواهند بود . در نتیجه باید گفت آن ها محیطی فراهم می کنند که هوایی تمیز دارد و این امر می تواند پیش نیاز یک سری از کار های آزمایشگاهی می باشد .

زمینه های مختلف استفاده از هود های لامینار

کاربرد هود های لامینار در زمینه های مختلف به خصوص محلی می باشد که در آن برای دستگاه های کوچک تر ، به طور نمونه دستگاه های الکترونیکی حساس به ذرات آلوده کننده ، نیاز به هوای تمیز است . نقش آن ها در آزمایشگاه ها معمولا به منظور انجام کار های تخصصی می باشد .

اگر بخواهیم طور دیگر به این قضیه بنگریم باید گفت هود های لامینار را می توان پیش نیاز های تخصصی کار های آزمایشگاهی دانست و استفاده از آن ها برای مسائل معمولی مختلف آزمایشگاهی ، به خصوص در حوزه های پزشکی ، داروشناسی، الکترونیک و صنعتی مناسب می باشد .

نحوه ی عمل

عملکرد هود لامینار را می شود مشابه با جریان هوایی وصف کرد که در آن مجموعه ی کاملی از هوا با سرعت یک نواخت و به شکل پایداری جریان دارد .

عملکرد هود های لامینار مبتنی بر استفاده از جذب هوای لامینار از میان یک یا بیشتر از یک فیلتر HEPA می باشد که هدف پشت طراحی این فیلتر ها فراهم سازی یک محیط کاری فاقد آلاینده ها و حفاظت از محصول می باشد . هوا به داخل یک سیستم فیلتراسیون کشیده شده و به دنبال آن از میان سطح کاری در قالب قسمتی از فرآیند جریان های لامینار به خارج هدایت می شود .

یک پیش فیلتر و یک فیلتر HEPA معمولا شکل دهنده ی سیستم فیلتراسیون هستند . هود لامینار از جناحین محصور شده و فشار مثبت هوا به صورت مداوم حفظ می شود تا از ورود هوای آلوده به داخل فضای اتاق ممانعت شود .

اشکال مختلف هود لامینار

انواع مختلف هود های لامینار در دو گروه هود های افقی و عمودی قرار می گیرند . در رابطه با کاربرد های مختلف شکل های بسیار گوناگونی از هود ها با داشتن الگو هایی متفاوت وجود دارند .

  • هود های لامینار عمودی
  • هود های لامینار افقی
  • هود ها و هود های لامینار (Laminar Flow Cabinets and Hoods )
  • Laminar Flow Benches and Booths

تمامی انواع مختلف هود ها که در بالا لیست شدند قادر به فراهم سازی یک محیط کاری تمیز از ذرات آلوده کننده می باشند و امکان این وجود دارد که بخشی از پیش نیاز های انجام کار های آزمایشگاهی را به خود اختصاص دهند .

هود لامینار افقی

علت نام گذاری هود لامینار افقی به این نام ورود جریان هوا از بالا می باشد که سپس تغییر جهت داده و در یک جهت افقی در امتداد سطح کار به جلو هدایت می شود . جریان ثابت هوای فیلتر شده باعث محافظت از محصول نهایی و مواد می شود .

هود لامینار عمودی

عملکرد این نوع هود مشابه با هود های لامینار افقی است با این تفاوت که جهت هوای لامینار به شکل عمودی و به سمت پایین و به طرف محیط کاری است . هوا سپس می تواند از طریق حفره هایی که در کف به چشم می خورند محیط کاری را ترک کند . هود های لامینار عمودی به نسبت هود های لامینار افقی حفاظت بیشتری از مواد و محصول به عمل می آورند .

 

 

قیمت هود لامینار فلو

برای اطلاع از قیمت هود لامینار می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است