فریز درایر ، خشک کن انجمادی، لیوفیلیزاسیون یا cryodesiccation یک دستگاه آزمایشگاهی و عبارت از فرآیند آب گیری ( دهیدراسیون ) می باشد که معمولا به منظور نگه داشتن یک ماده ی فاسد شونده یا ساخت ماده ای که به منظور انتقال و جا به جایی آسان باشد ، به کار گرفته می شود . خشک کن انجمادی به واسطه ی منجمد سازی ماده و سپس کاستن فشار محیطی با اجازه دادن به تصعید آب یخ زده در مایع به شکل مستقیم از فاز جامد به فاز گازی ، عمل می کند .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

تجهیزات مربوط به فریز درایر

الزاما فریز درایر ها بر سه دسته می باشند

  • منیفولد
  • چرخشی
  • نوع سینی دار .

تمامی فریز درایر ها دارای دو بخش مشابه می باشند : یک پمپ خلاء به منظور کاستن فشار گاز محیط در یک محفظه ی حاوی ماده ای که باید خشک شود و یک کندانسور به منظور نگه داشتن رطوبت به واسطه ی عمل چگالش روی سطحی تا دمای 40 تا 80 درجه ی سانتیگراد زیر صفر . انواع منیفولد ، چرخشی و یا سینی دار بر پایه ی راهی که در آن ها ماده خشک می شوند متفاوت می باشند . در نوع منیفولد اغلب اوقات یک لوله ی دایره ای شکل کوتاه به منظور اتصال دادن چندین محفظه ی حاوی محصول خشک شده یا کندانسور به کار گرفته می شود . فریز درایر های چرخشی و سینی دار مخزن تکی بزرگی به منظور ماده نگه داری ماده ی خشک شده دارند .

نوع چرخشی معمولا به منظور خشک کردن پلت ها و دیگر مواد ریختنی به کار گرفته می شوند . خشک کن های چرخشی دارای یک مخزن استوانه ای شکل می باشند که در طول عمل خشک کردن چرخانده می شود تا عمل خشک شدن در سراسر ماده به صورت یکنواخت تر باشد . فریز درایر های سینی دار معمولا مخزن مستطیلی شکل و قفسه هایی دارند که روی آن ها محصولاتی همانند با محلول های دارویی و عصاره های بافتی را بشود در سینی ها ، ویال ها و دیگر ظروف قرار داد .

نوع منیفولد فریز درایر ها معمولا در مجموعه های آزمایشگاهی به کار گرفته می شود هنگامی که خشک کردن مواد مایع در ظروف کوچک انجام می شود و هنگامی که محصول بایستی در مدت زمان کوتاهی به کار گرفته شود . یک خشک کن منیفولد محصول را به شکلی خشک می کند که محتوای رطوبتی آن به کمتر از 5% برسد . بدون وجود حرارت ، تنها خشک کردن اولیه ( حذف آب غیر الحاقی ) را می توان به دست آورد . یک هیتر را بایستی به منظور خشک کردن ثانویه اضافه کرد ، که آب الحاقی را حذف خواهد کرد و محتوای رطوبتی کمتری را شکل می دهد .

نوع سینی دار در مقایسه با نوع منیفولد معمولا بزرگ تر و پیچیده تر می باشند . این نوع به منظور خشک کردن طیف گوناگونی از مواد به کار گرفته می شوند . یک نوع سینی دار به منظور تولید خشک ترین محصول به منظور ذخیره سازی انبار کردن طولانی مدت به کار گرفته می شود . یک فریز درایر دارای سینی اجازه به منجمد شدن محصول در مکان خود می دهد تا هم خشک کردن اولیه ( حذف آب غیر الحاقی ) و ثانویه ( حذف آب الحاقی ) انجام شود و در نتیجه خشک ترین محصول نهایی ممکن به دست آید .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

قیمت فریز درایر

برای اطلاع از قیمت خشک کن انجمادی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است