به منظور جوانه زدن دانه ها از دستگاه آزمایشگاهی به اسم ژرمیناتور یا اتاقک رشد استفاده می شود . معمولا این ژرمیناتور ها فراهم کننده ی محیطی می باشند که در آن مواردی نظیر نور ، رطوبت و دما در حالت کنترل شده قرار دارند تا بدین وسیله شرایط بهینه برای جوانه زنی دانه ها به دست آورده شود .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

نوعی از ژرمیناتور Copenhagen یا Jacobsen tank نام دارد . دانه ها در بالای کاغذ خشک کنی ژرمیناتور قرار داده می شوند که حفظ کننده ی رطوبتی می باشد که به وسیله ی فتیله های این دستگاه از یک حمام آبی که دمای آن تنظیم شده است ، جذب می شود . رطوبت داخل ژرمیناتور حول هر دانه به وسیله ی قیف های شیشه ای و درپوشی که مخزن ( تانک ) را می پوشاند ، بالا نگه داشته می شود .

در تعریف جوانه زنی عبارت از فرآیندی می باشند که در آن یک گیاه از یک دانه شروع به رشد کردن می کند . متداول ترین نمونه ی فرآیند جوانه زنی سبز شدن جوانه از دانه ی نهاندانگان یا بازدانگان می باشد . به علاوه ، شکل گیری یک هاگ ، همانند با رشد هیف ( Hyphae ) از هاگ های قارچی نیز عمل جوانه زنی محسوب می شود . در نتیجه به شکل کلی ، جوانه زنی را می شود به عنوان عملی در نظر گرفت که در آن چیزی شروع به رشد از چیز زنده ی کوچکی می کند .

جوانه زنی عبارت از فرآیند رشد گیاهی می باشد که داخل یک دانه قرار گرفته است و منتهی به شکل گیری نهال می شود . دانه ی گیاهان آوندی یک بسته ی کوچک شکل گرفته در یک میوه یا مخروط پس از ترکیب سلول های تولید مثلی ماده و نر می باشد . تمامی دانه هایی که به طور کامل دستخوش فرآیند نمو شده اند حاوی یک رویان می باشند و در اکثر نمونه های گیاهی تعدادی از آن ها اندوخته های غذایی نیز دارند که در یک محیط دانه ای قرار گرفته است .

جوانه زنی در ژرمیناتور بر دو نوع می باشد

  • جوانه زنی Epigeal

در این نوع جوانه زنی ، هیپوکوتیل با سرعت بالایی طویل می شود و رشد آن به سمت بالا می باشد و سبب کشیده شدن کوتیلدون ها ( لپه ها ) می شود و بنابراین آن ها به بالای سطح خاک هدایت می شوند . از دست گیاهانی که دارای این نوع جوانه زنی می باشند و می توان نام برد شامل لوبیا ، پنبه ، پاپایا ، کدو ، گیاه کرچک و پیاز می شوند .

  • جوانه زنی Hypogeal

در این نوع جوانه زنی ، اپی کوتیل طویل شدگی دارد و لپه ها زیر خاک باقی می ماند . از بین گیاهان دارای این نوع جوانه زنی می توان نخود فرنگی ، انبه ، ذرت ، برج ، نخود و بادام زمینی را نام برد .

 

قیمت ژرمیناتور آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت اتاقک رشد می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است