درای بلاک هیتر یا حمام خشک آزمایشگاهی از تجهیزات آزمایشگاهی که معمولا با نام های درای بلاک یا حمام خشک نیز شناخته می شود ، ظروف فردی همانند لوله های آزمایش ، ریز لوله ها ( microtubes ) ، یا لوله های PCR را برای نگه داشتن پیوسته ی گرما روی یک هات پلیت یا حمام خشک ، در خود حفظ می کند . اغلب اوقات جنس ساخت درای بلاک هیتر از آلومینیوم می باشد تا تضمینی به منظور نگه داشتن یکنواخت گرما باشد ، این دستگاه یک سری حفره در اختیار دارد که ظروفی با اندازه های ویژه را در خود حفظ می کند ، همانند با لوله های 0.2 میلی لیتری یا 23 میلی لیتری ، که این ظروف با دیواره ای حفره در تماس قرار دارند . درای بلاک هیتر ها اغلب اوقات به همراه یک هات پلیت یا حمام خشک استفاده می شوند که به خصوص مطابق با اندازه ی بلاک طراحی شده اند . اکثریت بلاک هیتر ها یک ترمومتر دارند که دما را در قسمت میانی بلاک اندازه می گیرد تا برای اپراتور این اطمینان به وجود آید که دما در سراسر بخش های بلاک پایدار است . خصوصیاتی که بایستی هنگام انتخاب درای بلاک هیتر در نظر داشت شامل ظرفیت بلاک و اندازه ی حفره ، جنس ساخت بلاک و این قضیه می شود که منبع حرارتی موجود در خارج از ابعاد بلاک متجمع می شود یا خیر .

شکل های گوناگون درای بلاک هیتر

درای بلاک هیتر نوه آنالوگ

این واحد ها با داشتن چندین هدف برای انکوباسیون و فعال سازی محیط های کشت ، واکنش های آنزیمی ، سنجش های ایمنی ، نقاط ذوب / جوش و محدوده ی گسترده ای از سایر اعمال آزمایشگاهی ایده آل هستند .

درای بلاک هیتر نوع دیجیتال

به منظور استفاده در جنبه های کاربردی طراحی شده اند و نیاز به نتایج تکرار پذیر و پایداری دمایی بالایی دارند . این واحد های چند هدفی برای انکوباسیون و فعال سازی محیط های کشت ، واکنش های آنزیمی ، سنجش های ایمنی ، نقاط ذوب / جوش و محدوده ی گسترده ای از سایر اعمال آزمایشگاهی ایده آل هستند . درای بلاک هیتر باید در یک محیط پایدار استفاده شود . محیط این واحد باید هیچ نوع جریان هوا ، باد یا تغییرات دمایی نداشته باشد و احتمال واقع شدن آن تحت نور مستقیم خورشید به چشم نخورد . این واحد نیازمند یک منبع برق پایدار است که نوسانات ولتاژی در آن دیده نشود . یک محیط ناپایدار بر روی عملکرد این واحد تاثیر سوئی می گذارد . به عنوان نمونه ، حتی کوچک ترین شکل نوسانات هوایی یا تغییرات دمایی جلوی توانایی دستگاه برای حفظ دمایی پایدار را می گیرد .

 

قیمت حمام خشک آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت درای بلاک هیتر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است