ارائه دهندگان این محصول


چگالی سنج های تخصصی مرتباً به خاطر استفاده شان نام گذاری شده اند. مثلاً یک لاکتومتر، یک چگالی سنج است که به نحو خاصی برای استفاده برای فرآورده های لبنی طراحی شده است.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع دماسنج

 

چگالی سنج ها چه ویژگی هایی دارند؟

چگالی سنج یک تنه ی استوانه ای شکل و یک حباب دارد از جنس شیشه ساخته شده و با گلوله های سرب یا جیوه وزنه شده است. چگالی سنج ها درون تنه خود یک اندازه گیر یا مقیاس را دارا هستند به گونه ای که ثقل مخصوص به راحتی خوانده می شود. یک تعدادی مقیاس مشخصی وجود دارد که با توجه به موقعیت مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع چگالی سنج های تخصصی

لاکتومتر

یک لاکتومتر یا لاکتوز یا قندسنج یک چگالی سنج است که برای چک کردن خلوص شیر گاوها استفاده می شود. وزن مخصوص شیر یک نشانه جامع از ساخت و ترکیب اش نمی دهد چون که شیر حاوی یک تعداد مواد گوناگون است که یا سنگین تر و یا سبک تر از آب هستند. تست های دیگری برای محتوای چربی برای تعیین کردن ساخت و ترکیب کلی شیر لازمند. وسیله در قسمت های صدتایی درجه بندی شده است. شیر در آن ریخته شده و به آن اجازه می دهد تا همانجا بماند تا این که خامه روی آن تشکیل شود، بعداً عمق خامه ته نشین شده در درجات کیفیت شیر را تعیین می کند. وسیله برطبق اصلی از اصل ارشمیدس کار می کند که یک جامد معلق مانده در یک مایع به وسیله یک نیروی مساوی یا وزن مایع جابه جا شده شناور خواهد شد. هرگاه نمونه شیر ریخته شود، بعد لاکتومتر در آن شناور بماند و اگر آن ناخالص است، لاکتومتر بعداً در آن فرو می رود.

 

الکلومتر ( الکل سنج )

الکل سنج یک چگالی سنج است که برای تعیین قدرت الکلی مایعات استفاده می شود. آن به عنوان یک مدرک و سند و چگالی سنج ترالس Tralles معروف است (که س از جوهان جورج ترالس نام نهاده شد، ولی به طور مرسوم به عنوان ترال یا ترایله اشتباه تلفظ می شود). آن فقط چگالی مایع را اندازه گیری می کند. فرضیه های خاصی برای تخمین زدن و حساب کردن مقدار الکل موجود در مایع شده است. الکل مترها مقیاس های اندازه گیری هستند که با درصدهای حجم از “الکل پتانسیل” علامت گذاری شده اند که براساس یک وزن مخصوص از قبل - حساب شده است. یک قرائت “الکل پتانسیل” بیشتر در این مقیاس به واسطه یک وزن یا ثقل مخصوص بیشتر ایجاد شده، و فرض شده به وسیله معرفی قندهای حل شده ایجاد شده است. یک قرائت قبل و بعد از تخمیرسازی می شود و مقدار تقریبی الکل با کم کردن قرائت پس از تخمیرسازی از قرائت قبل - تخمیرسازی تعیین می شود.

 

ساکارومتر

ساکارومتر یک چگالی سنج استفاده شده برای تعیین مقدار قند در یک محلول است که به وسیله توماس تامسون کشف و اختراع شده است. آن اصولاً به وسیله مشروب سازها و آبجوسازها استفاده می شود و هم چنین در ساخت آلاسکا و بستنی ها استفاده می شود. اولین ساکارومتر آبجوسازی توسط بنجامین مارتین ساخته شده و در ابتدا به وسیله جیمز باوراستوک در سال 1770 برای آبجوسازی استفاده شد. هانری سِر ترال استفاده اش را به این کار اختصاص داد و بعداً آن به وسیله جان ریچاردسون در سال 1784 متداول شد.

آن شامل یک حباب شیشه ای بزرگ با یک تنه نازک است که از بالا با علامت های مدرج است. مقدار قند را می توان با قرائت مقدار یا شاخص آن تعیین کرد جایی که سطح مایع مقیاس درجه بندی را قطع می کند. آن طبق اصل نیروی شناوری یا نیروی بالابر کار می کند. یک محلولی یا قند بیشتر متراکم تر است و باعث می شود تا حباب بیشتر شناور بماند. قند کمتر منتج به تراکم و چگالی کمتر و حباب کمتر شناور می شود.

نکته: ساکرومتر را نباید با ساکاریمتر اشتباه بگیرید.

 

ترموهیدرومتر

ترموهیدرومتر یک چگالی سنج است که یک دماسنج که در قسمت شناور مسدود است را دارا می باشد. برای اندازه گیری چگالی فرآورده های نفتی، چون نفت های سوخت هست، نمونه معمولاً در دمای یک لوله یا مخزن گرما داده شده که یک گرماسنج در زیرآن تعبیه شده، چون که چگالی به دما بستگی دارد. نفت های سبک در مخزن ها یا لوله های خنک کننده قرار داده می شوند، برای نمونه در دمای هست. نفت های خیلی سبک با اجزای خیلی فرار در یک محفظه با حجم متغیر و با استفاده از وسیله نمونه گیری پیستون شناور اندازه گیری شده که برای کاستن افت های کم نهایی است.

همانند یک تست باتری آن دمایی را اندازه گیری می کند که وزن مخصوص و دمای الکترولیت را جبران کرده است.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع دماسنج

 

قیمت چگالی سنج

برای اطلاع از قیمت چگالی سنج آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است