یونایزر هوا آزمایشگاهی دستگاه در آزمایشگاه است که از مقدار بالایی ولتاژ به منظور یونیزه کردن ( بار الکتریکی ) مولکول های هوا استفاده می کند . یون های منفی ، یا آنیون ها ، ذراتی هستند که یک یا بیشتر از یک الکترون اضافی دارند ، که بار منفی خالص را به یک ذره انتقال می دهند . از طرف دیگر کاتیون ها یون های مثبتی به شمار می روند که یک یا بیشتر از یک الکترون دارند و بنابراین یک بار مثبت خالص به وجود می آید . اکثر سیستم های تجاری تصفیه ی هوا به این منظور طراحی شده اند تا سبب به وجود آوردن یون های منفی شوند . شکل دیگر یونایزر هوا یونایزر ESD است که به منظور خنثی سازی بار استاتیک به کار گرفته می شود .

دستگاه های یونایزر هوا آزمایشگاهی یونی

یونایزر هوا آزمایشگاهی در دستگاه های تصفیه کننده ی هوا استفاده می شوند . ذرات هوا برد به الکترود در اثری مشابه با الکتریسیته ی ثابت متصل می شوند . این یون ها به وسیله ی هادی هایی همانند با دیوار ها و سقف ها یون زدوده می شوند . به منظور بالا بردن کار آمدی این فرآیند ، برخی از محصولات تجاری چنین سطحی را در این دستگاه فراهم می سازند . فراوانی آلودگی های بیمارستانی در بیمارستان های بریتانیا سبب شد که موسسه ی خدمات سلامت ملی ( NHS ) میزان کارآمدی آنیون ها به منظور تصفیه ی هوا را موضوع مطالعه و تحقیق قرار دهد و پی ببرد که آلودگی های مرتبط با آسینوباکتر در یک قسمت از بیمارستان به دنبال نصب یک یونایزر هوا آزمایشگاهی از بین رفته است به شکلی که میزان آلودگی به صفر کاهش یافت .

یون ها در برابر ازون

نبایستی یونایزر هوا آزمایشگاهی را با ژنراتوره های ازونی اشتباه گرفت ، با آن که هر دو دستگاه شیوه ی کاری مشابهی دارند . یونایزر ها از صفحات بار دار به منظور به وجود آوردن یون های گازی دارای بار منفی یا مثبت ( به عنوان مثال N2 یا O2 ) استفاده می کنند . ژنراتور های ازونی برای این بهینه شده اند تا یک یون اضافی اکسیژن را به یک مولکول O2 جذب کنند ، یا از یک لوله ی تخلیه ی بار کرونا یا نور UV استفاده کنند . حتی بهترین یونایزر ها مقدار کمی ازون به وجود خواهند آورد .

در غلظت های بالا ، ازون قادر به این است که برای باکتری های هوا برد سمی باشد ، و ممکن است سبب از بین بردن این ارگانیسم های گاهی اوقات مسری شود . با آن که ، غلظت های مورد نیاز به اندازه کافی برای انسان ها و حیوانات سمیت دارند که FDA در ایالت متحده اعلام می کند که ازون جایی در درمان های پزشکی ندارد و علیه مواردی که از این قانون در قالب ازون درمانی یا ژنراتور های ازوونی ، تخطی کنند واکنش نشان می دهند .

قیمت یونایزر هوا آزمایشگاهی ؛

برای اطلاع از قیمت یونایزر هوا آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

 

دیدگاه ها بسته شده است