لیبل پرینتر یک پرینتر کامپیوتری است که مواد لیبل خود چسبنده را و یا برچسب ها را پرینت می کند . یک لیبل پرینتر با داشتن یک صفحه کلید داخلی و نمایشگر برای استفاده ی مستقل ( که در اتصال به یک کامپیوتر مجزا قرار ندارد ) اغلب اوقات یک لیبل ساز نامیده می شود . لیبل پرینتر ها از پرینتر های معمولی متفاوت هستند چون آن ها نیاز به مکانیسم های تغذیه ی خاصی دارند . اتصالات متداول برای لیبل پرینتر ها شامل سریال RS – 232 ، یو‎ اس بی ، موازی ، اترنت و انواع مختلف بی سیم می شود .

لیبل پرینتر ها در طیف وسیعی از کاربرد ها استفاده می شوند از جمله مدیریت زنجیره ی تامین ، چسباندن قیمت ، لیبل بسته بندی ها ، علامت گذاری نمونه های آزمایشگاهی و خون و مدیریت دارایی های ثابت .

انواع مختلف لیبل پرینتر

  • لیبل پرینتر های رو میزی که معمولا برای استفاده های سبک تا متوسط با داشتن یک رول استاک با حداکثر 4 اینچ پهنا طراحی شده اند . آن ها بی صدا و ارزان قیمت هستند .
  • لیبل پرینتر های تجاری که می توانند یک رول استاک بزرگ تر ( تا حداکثر 8 اینچ پهنا ) را نگه دارند و برای پرینت گرفتن در حجم متوسط استفاده می شوند .
  • لیبل پرینتر صنعتی که برای کار های سنگین ، استفاده ی مداوم در انبار ها ، مراکز توزیع و کارخانه ها ، استفاده می شوند .
  • لیبل پرینتر پرتابل صنعتی که برای کار های سنگین در محل طراحی شده اند . آن ها معمولا دستی هستند و یک قاب محکم صنعتی دارند . نمونه کاربرد های آن ها عبارت است از لیبل گذاری برای تاسیسات الکتریکی ، محوطه های ساخت و ساز و خط های تولیدی که آن جا کامپیوتری دیده نمی شود .
  • RFID ریدر ها ، لیبل پرینتر های تخصصی هستند که روی ترانسپوندر های RFID محصور در کاغذ یا مواد سنتزی قابل چاپ ، پرینت و در همان زمان انکود می کنند . تگ های RFID بایستی اطلاعات چاپ شده برای سازگاری با تمامی سیستم های بارکد داشته باشند ، تا اشخاص بتوانند برچسب ها را شناسایی کنند .
  • اپلیکاتور لیبل پرینتر به منظور خودکار سازی فرآیند لیبل گذاری طراحی شده اند . این سیستم ها در مراکز انبار و تولید دیده می شوند که در آن ها پلت ها و موارد دیگر برای ارسال باید لیبل زده شوند .
  • نرم افزار لیبل یک نرم افزار کامپیوتری است که بر روی یک کامپیوتر شخصی نصب می شود و به منظور ایجاد و یا تعیین فرمت لیبل ها به منظور چاپ طراحی شده است . این نرم افزار می تواند از درایور های پرینتر سیستم عامل بومی استفاده کند یا درایور ها را در نرم افزار جا دهد تا به دنبال آن زیر سیستم پرینت سیستم عامل کنار گذاشته شود . این نرم افزار ممکن است با لیبل پرینتر های تخصصی همان طور که در این مقاله شرح داده شده کار کند یا از لیبل های تغذیه مداوم یا ورقه ای در یک پرینتر کامپیوتر شخصی استفاده کند .
  • بارکد پرینتر یک دستگاه جانبی است که باید به کامپیوتر به منظور پرینت گرفتن لیبل های بارکد ها یا برچسب هایی که می توانند روی اجسام فیزیکی زده و یا به صورت مستقیم پرینت شوند ، زده شود . بارکد پرینتر ها به طور متداول به منظور لیبل زدن کارتن ها قبل از ارسال ، یا لیبل زدن اجناس فروشگاهی با کد محصول جهانی ( UPC ) یا EAN ها به کار گرفته می شوند .

قیمت لیبل پرینتر آزمایشگاهی ؛

برای اطلاع از قیمت لیبل پرینتر آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید

[contact-form-7 404 "Not Found"]

دیدگاه ها بسته شده است