غربال یا الک آزمایشگاهی عبارت است از دستگاه آزمایشگاهی که به منظور جدا کردن عناصر مطلوب از مواد غیر خواسته شده یا برای مشخص سازی ویژگی های توزیع اندازه ی ذرات یک نمونه به کار گرفته می شود و اغلب اوقات این عمل با استفاده از صفحه ای بافته شده همانند با یک توری یا شبکه مشبک انجام می شود .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع الک آزمایشگاهی

 

در آشپزخانه ها از الک به منظور جدا سازی و تفکیک گروهی از مواد به شکل اجزای خشک همانند با آرد و علاوه بر این برای تحت تاثیر هوا قرار دادن و ترکیب آن ها با هم استفاده می شود . صافی نوعی از الک می باشد که از آن برای جدا سازی جامدات از مایعات استفاده می شود .

غربال کردن

الک کردن دستی تکنیک ساده ای به منظور جدا سازی ذرات با اندازه های مختلف از هم می باشد . یک الک کوچک همانند با الکی که برای الک کردن آرد استفاده می شود منافذ بسیار کوچکی در اختیار دارد . تفکیک سازی ذرات زمخت از هم دیگر بر پایه ی سابیده شدن بر یک دیگر و منافذ صفحه صورت می گیرد . به منظور جداسازی سنگ ها نیز از الک ها استفاده می شود . غربال کردن تریاژ اشاره به گروه بندی افراد بر اساس شدت آسیب آن ها دارد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع الک آزمایشگاهی

 

روش تولید الک آزمایشگاهی

یک الک آزمایشگاهی دارای چهار بخش اصلی می باشد :

  • فریم بالایی الک
  • فریم پایینی الک
  • توری الک
  • پلاک الک

در عملیات کشش ورق از جنس استیل به شکل دیواره ی بالایی الک آزمایشگاهی تبدیل می شود . روش تولید فریم پایین الک آزمایشگاهی نیز به همین صورت می باشد . توری الک طی عملیات پرسکاری در بین این دو فریم گذاشته می شود و به شکل پرسی دو فریم بالا و پایین در هم فرو می روند . از عمیات جوشکاری دقیق به منظور محکم کردن توری در بین فریم ها استفاده می شود . پلاک ( پس از حک کاری شماره ی الک ) در مرحله نهایی بر روی الک پرچ می شود . بعد از اینکه الک ها در کارتن بسته بندی شدند به مشتری تحویل داده می شوند .

نگهداری و محافظت از الک آزمایشگاهی

این فریم الک های آزمایشگاهی است که تعیین کننده ی وزنی است که آن ها می توانند تحمل کنند که اگر مسائلی رعایت نشود از عمر آن ها کاسته می شود . در راستای همین منظور بهتر است بعد از استفاده از الک ها آن را با فشار باد تمیز کنیم و اگر دسترسی به کمپرسور هوا وجود ندارد با فرچه های ویژه ی تمیز کردن الک آزمایشگاهی ، امر تمیز کردن می تواند انجام شود .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع الک آزمایشگاهی

 

قیمت الک آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت الک آزمایشگاهی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است