الک آزمایشگاهی | خرید الک آزمایشگاهی | فروش الک آزمایشگاهی
فوریه 12, 2016
مولتی پارامتر
مولتی پارامتر | خرید مولتی پارامتر | فروش مولتی پارامتر
فوریه 14, 2016

میکسر یا مخلوط کن یا همزن مکانیکی آزمایشگاهی | خرید همزن مکانیکی آزمایشگاهی | فروش مخلوط کن آزمایشگاهی

مخلوط کن آزمایشگاهی

یکی از دستگاه های ساده ای که به شکل متداولی در آزمایشگاه ها به کار گرفته می شود مخلوط کن آزمایشگاهی گردابی یا میکسر آزمایشگاهی ( همزن مکانیکی آزمایشگاهی ) است که به منظور مخلوط کردن ویال های کوچکی از مایع استفاده می شود . این دستگاه از یک موتور الکتریکی با محور هدایتی تشکیل شده که نصب آن به صورت عمودی است و با یک قطعه ی لاستیکی فنجانی شکل در ارتباط می باشد که اندکی به دور از مرکز سوار شده است . زمانی که موتور به جریان در می آید ، نوسان قطعه ی لاستیکی با حرکت دایره ای شروع می شود . هنگامی که یک لوله ی آزمایش یا محفظه ی مناسب دیگری به داخل فنجان لاستیکی با فشار قرار می گیرد ، این حرکت به داخل مایع انتقال می یابد و به نوعی یک گرداب شکل می گیرد . امکان این وجود دارد که سرعت مخلوط کن آزمایشگاهی گردابی ( میکسر آزمایشگاهی ) را تغییر داد و تنظیم آن ها را به نحوی انجام داد که به شکل پیوسته تحت جریان باشد یا فقط هنگامی کار کند که فشار در سطح پایینی به قطعه ی لاستیکی اعمال شود .

کاربرد همزن مکانیکی آزمایشگاهی

از مخلوط کن آزمایشگاهی به دفعات در آزمایشگاه های زیستی استفاده می شود . در مجموعه های آزمایشگاهی میکروبیولوژی و کشت سلولی ممکن است به منظور مخلوط کردن معرف های یک آزمایش یا ترکیب کردن یک نمونه ی آزمایشی یا یک رقیق کردن از آن ها استفاده شود .

این برادران کرافت ( جک ای کرافت و هارولد دی کرافت ) بودند که زمان کار در کارخانه های ساخت تجهیزات پزشکی ، موفق به ساخت مخلوط کن آزمایشگاهی گردابی ( میکسر آزمایشگاهی ) شدند . درخواست برای ثبت حق انحصاری این دستگاه توسط این دو برادر در تاریخ 6 آوریل سال 1956 انجام شد که در 30 اکتبر سال 1962 مورد تایید اداره ی ثبت حقوق انحصاری قرار گرفت . با گذشته این همه سال هنوز هم در کارخانه های ساخت تجهیزات پزشکی مدلی از این میکسر گردابی اولیه ساخته می شود .

تکنیک ” گرداب انگشتی ” جایگزینی برای مخلوط کن آزمایشگاهی گردابی ( میکسر آزمایشگاهی ) می باشد که در آن یک به صورت دستی با حرکت دادن لوله ی آزمایش به سمت جلو با استفاده از انگشت شست یا یکی از انگشت های دست فرد ، گردابی ایجاد می شود .

عملکرد های مخلوط کن گردابی

  • آزمایشگاه علوم زیستی محلی است که با قاطعیت می توان گفت یک میکسر گردابی پیدا می شود .
  • معمولا نیاز به انجام عمل معلق سازی سلول ها در آزمایشگاه های میکروبیولوژی و کشت سلول دیده می شود و در این مکان ها استفاده از یک مخلوط کن آزمایشگاهی گردابی ( میکسر آزمایشگاهی ) موثر می باشد .
  • از مخلوط کن آزمایشگاهی گردابی ( میکسر آزمایشگاهی ) هم چنین می توان به منظور مخلوط کردن معرف های یک آزمایش یا مخلوط کردن یک نمونه ی آزمایشی و یک رقیق کننده نیز استفاده کرد . نیاز به چنین مواردی در یک آزمایشگاه بیوشیمی و شیمی تجزیه اغلب دیده می شود .

 

قیمت میکسر آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت همزن مکانیکی آزمایشگاهی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است