چمبر آزمایشگاهی یا چمبر تست دما و رطوبت شبیه سازی کننده ی یک محیط کوچک به منظور محک زدن اثرات شرایط حاد نظیر دما های فوق العاده بالا ، رطوبت ، نور ، خوردگی و لرزش بر روی یک نمونه یا محصول است . اطلاعات به دست آمده اجازه به شناسایی و اصلاح هر گونه مشکل بالقوه می دهد و این اطمینان را به وجود می آورد که محصول تحت شرایط سخت همان عملکردی را خواهد داشت که از آن انتظار می رود . این اطلاعات بسیار مهم هستند و باعث می شوند که چمبر آزمایشگاهی یک ابزار بسیار با ارزش در علوم زیست محیطی ، دارو شناسی ، صنعت غذا ، صنایع وسایل الکترونیکی به همراه موارد دیگر باشد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

روش های آزمایش بسیار متفاوت هستند از محک زدن ساده ی دما تا تست های مربوط به شوک های حرارتی ، که محصول را تحت تاثیر تغییر سریع دما تا ±70 درجه ی سانتی گراد در دقیقه ، ارزیابی استرس محیطی ( ESS ) ، تست ارتفاع ، تست پایداری نوری و تست AGREE ( اﻧﺠﻤـﻦ ﻣﺸـﻮرﺗﯽ ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ اﻃﻤﯿﻨﺎن در ﺗﺠﻬﯿﺰات اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ ) قرار می دهند که در آن یک سری تغییرات دمایی ، رطوبتی و تست های لرزش انجام می شوند .

در زمان تصمیم گرفتن مبنی بر خرید یک چمبر آزمایشگاهی به جای تکیه بر استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی در خارج از مجموعه ، مواردی که مد نظر گرفته می شوند عبارتند از میزان سرمایه و راحتی کار هستند ، مزایایی که به شکل شگفت آوری به شرکت های کوچکتر و هم چنین کمپانی های بزرگتر نیز توسعه یافته است .

به چه نحو یک چمبر آزمایشگاهی انتخاب کنم؟

وجود چمبر آزمایشگاهی در اندازه و انواع مختلف و متعدد نشان از این دارد که قبل از خرید بایستی به خوبی تحقیق کنید . زمانی را صرف بررسی قابلیت هایی کنید که فضای آزمایشگاه یا شیوه ی انجام آزمایش های شما به آن نیاز دارند :

  • برای کاربرد هایی در دما های بالا ، چمبر آزمایشگاهی می تواند به دمایی بالاتر از 200 درجه ی سانتی گراد برسد که بستگی به مواد ساخت آن دارد .
  • گزینه های منجمد سازی دارای دی اکسید کربن هستند ، با قابلیت تقریبا پایین آوردن دمای چمبر تا زیر 73 درجه ی سانتی گراد و هم چنین LN2 دارند تا آن را به 185 درجه ی سانتی گراد نیز کاهش دهند . به منجمد سازی مکانیکی از طریق یک کمپرسور تک مرحله ای یا نوع آبشاری دو مرحله ای می توان دست یافت . کندانسور ( چگالنده ) های خنک کننده با هوا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند ، ولی ممکن است باعث گرم کردن فضای اتاق شوند و نیاز به فضای بیشتری داشته باشند . کندانسور های خنک کننده با آب از خود گرما ساطع نمی کنند ولی نیاز به منبع آب دارند .
  • زمان پایین آوردن و بالا بردن دمای چمبر تست را مد نظر داشته باشید ، چون متغیر های فراوانی بر روی اعداد مربوط به دما تاثیر می گذارند ، از جمله اندازه ی دستگاه ، طیف دمایی و توان سیستم حرارت دهنده یا منجمد کننده .
  • گرچه متداول ترین محدوده ی رطوبت نسبی 20–98% RH است ، گزینه هایی نظیر سیستم های تصفیه ی هوای خشک می توانند این مقدار را پایین تر آورند .
  • به دنبال قابلیت هایی نظیر کنترلر های مبتنی بر ریز پردازنده ، autotune ( یک نوع پردازنده صوتی ) ، ال ای دی ، ال سی دی ، یا نمایشگر های RH و ال سی دی لمسی و سنسور های RH حالت جامد باشید .
  • مدل های رو میزی ، walk-in ( برای کار با آن ها باید وارد محیط آن شوید ) ، reach-in ( نیازی به وارد شدن نیست و معمولا با باز کردن در دستگاه موارد لازم را می توان انجام داد ) موجود هستند . جوش کاری با بخار دیواره های محفظه ی داخلی و هم چنین لولای دری که به محکمی جفت و جور شده است احتمال نشتی را کاهش می دهند .

قیمت چمبر آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت چمبر تست دما و رطوبت می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است