میکرومتر (Micrometer طبق املای بینل المللی استفاده شده بوسیله انجمن وزن و اندازه گیری) که به آن میکرون نیز می گویند، یک واحد SI طول می باشد که با 1×10−6 متر برابر است (میکرو برابر با 10−6 یعنی پیشوند استاندارد SI) یعنی 1 هزارم میلیمتر یا یک میلیونیوم متر است.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع میکرومتر

 

 

استاندارد سازی SI میکرومتر

کلمه میکرون و نماد µ بین سال های 1879 و 1967 به شکل جداگانه برای اختصاص دادن به میکرومتر پذیرفته شده بودند اما به وسیله سیستم بین المللی واحد ها یا همان SI به صورت رسمی در سال 1967 باطل شد. این چنین کاری لازم بود به این خاطر که استفاده کردن از اصطلاح قدیمی با توجه به اتخاذ رسمی پیشوند واحدی micro- که به µ، در مدت زمان شکل گیری SI در سال 1960، اختصاص داده شده بود، به حالت غیر قابل استفاده ای در آمده بود.

با این حال، در عمل اصطلاح ” میکرون ” به عنوان اصطلاحی که بسیار زیاد برای ” میکرومتر ” در بسیاری از کشور های انگلیسی زبان استفاده می شود، هم در علم دانشگاهی و آکادمیک ( از جمله زمین شناسی، زیست شناسی، فیزیک و ستاره شناسی ) و هم در علوم کاربردی و صنعتی ( شامل صنعت مرتبط با ماشین سازی و ماشین آلات، صنعت نیمه هادی ها، و پلاستیک سازی ) باقی ماند. علاوه بر این، در انگلیسی آمریکایی استفاده از ” میکرون ” کمک به متمایز سازی این واحد از میکرومتر می کند که یک دستگاه اندازه گیری است، چون نام واحد ها در نگارش آمریکایی هوموگراف با ( با یک املا نوشته می شوند ولی معنای متفاوتی دارند ) نام دستگاه است. ( به هنگام صحبت آن ها بواسطه ی نوع تلفظ مشخص می شوند، از این نظر که با آنکه هوموگراف هستند ولی هومون ( دارای تلفظ یکسان ) نیستند، چون در تلفظ نام دستگاه اندازه گیری به شکل ثابتی استرس بر روی سیلاب دوم گذاشته می شود، در حالیکه تلفظ نام واحد، مطابق با تلفظ متفاوت واحد های SI در زبان انگلیسی صورت می گیرد یعنی تاکید و استرس بر سیلاب اول گذاشته می شود .)

جمع کلمه قبلی میکرون در قالب Microns یا Micra استفاده می شود اما کلمه دومی بنا به گفته خیلی از صاحب نظران صحیح تر است، اگرچه این بحث بعد از سال 1967 کمتر از قبل به میان آمد به این دلیل که نزدیک به نیم قرن است که میکرون و شکل های جمع بستن آن دیگر استفاده نمی شود.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع میکرومتر

 

قیمت میکرومتر آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت میکرومتر آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است