اسکوپ یا اسیلوسکوپ که به صورت غیر رسمی با نام های یک اسکوپ ، CRO ( برای اسیلوسکوپ اشعه کاتدی ) ، یا DSO ( برای اسیلوسکوپ ذخیره سازی دیجیتالی مدرن تر ) نیز شناخته شده است یک نوع ابزار اندازه گیری الکترونیکی آزمایشگاهی به شمار می رود که به بررسی و مشاهده ی ولتاژ های به صورت پیوسته در حال تغییر سیگنال ، معمولا به عنوان یک طرح دو بعدی از یک یا بیشتر از یک سیگنال در قالب تابعی از زمان ، اجازه می دهد . سایر سیگنال ها ( همانند با صدا یا ارتعاش ) می توانند به ولتاژ ها تبدیل و دیده شوند .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع اسیلوسکوپ

 

 

اسیلوسکوپ برای مشاهده ی سیگنال الکتریکی در طول زمان استفاده می شود ، به این نحو که ولتاژ و زمان توصیف کننده ی شکلی هستند که به شکل پیوسته علیه یک مقدار کالیبره شده به صورت گراف مانندی نشان داده می شود .

انواع مدل های اسیلوسکوپ

نوع اشعه کاتدی ( CRO )

ساده ترین و ابتدایی ترین نوع این دستگاه آزمایشگاهی به شمار می رود که ساختار آن از یک لوله ی اشعه کاتدی ، یک آمپلی فایر عمودی ، یک مبنای زمانی ، یک آمپلی فایر افقی و یک منبع برق شکل یافته است .

نوع دو پرتویی

نوع آنالوگ دو پرتویی این دستگاه قادر به این است که سیگنال را به شکل همزمان نشان دهد . یک CRT خاص تک پرتویی شکل می گیرد و دو پرتو را به صورت تفکیک شده منعکس می کند .

نوع ذخیره سازی آنالوگ

در بعضی از انواع آنالوگ دستگاه اسیلوسکوپ ذخیره سازی مورد تحت تعقیب یک قابلیت اضافی است ، به نحوی که آن ها CRT های ذخیره سازی مشاهده ی مستقیم را به کار می گیرند . در این نوع اسیلوسکوپ کاربر اجازه دارد الگویی را دنبال کند که معمولا در کسری از ثانیه ناپدید می شود ولی برای چند دقیقه یا بیشتر روی صفحه ی نمایش باقی می ماند .

نوع دیجیتالی

با آنکه دستگاه های آنالوگ به صورت همیشگی از ولتاژ های در حال نوسان استفاده می کنند ، دستگاه های دیجیتال اعداد باینری را ار می گیرند که با نمونه های ولتاژ تطابق دارند .

نوع سیگنال مخلوط

یک اسیلوسکوپ سیگنال مخلوط ( یا MSO ) دو نوع ورودی دارد ، یک تعداد کانال های کوچک آنالوگ ( معمولا دو یا 4 ) ، و یک تعداد بزرگتر از کانال های دیجیتال ( معمولا 16 عدد ) .

نوع دامنه مخلوط

در یک اسیلوسکوپ دامنه مخلوط ( MDO ) شما یک پورت ورودی RF اضافی در اختیار دارید که به درون یک بخش تحلیل گر طیف می رود .

نوع دستی

اسیلوسکوپ دستی برای استفاده از جنبه های کاربدی متعددی نظیر خدمات میدانی و آزمایش مناسب است . امروزه ، یک اسیلوسکوپ دستی معمولا یک اسیلوسکوپ نمونه گیری دیجیتال ، با استفاده از یک صفحه ی نمایش کریستال مایع محسوب می شود .

نوع مبتنی بر PC

یک نوع جدید این دستگاه در حال پدیدار شدن است که ساختار آن از یک بورد کسب سیگنال تخصصی ( که می تواند یک دستگاه USB خارجی ، یا یک کارت ISA یا PCS اضافه شده ی داخلی باشد ) شکل یافته است .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع اسیلوسکوپ

 

 

قیمت اسیلوسکوپ

برای اطلاع ازقیمت اسکوپ می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است