پنترومتر دستگاهی به منظور تست مقاومت ( توان ) یک ماده است .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

کاربرد پنترومتر

خاک

مدل های متنوعی از پنترومتر به چشم می خورد که طراحی آن ها بابت استفاده بر روی خاک بوده است . آن ها معمولا ظاهری مخروطی شکل یا گرد دارند . این دستگاه آزمایشگاهی بر روی نمونه ی آزمایش انداخته یا از بین آن عبور داده می شود و عمق حفره ی به وجود آمده را اندازه گیری می کند . اندازه گیری ها مشخص می کنند که آیا خاک به مقدار کافی به منظور جاده سازی قوی است یا خیر . دانشمندان هم چنین از این ابزار آزمایشگاهی به منظور اندازه گیری این که چه مقدار رطوبت در خاک است استفاده می کنند. از این دستگاه ها به وسیله ی کاوش گر های فضایی همانند با کاوش گر کاسینی- هویگنس برای اندازه گیری مقدار رطوبت در خاک سایر سیاره ها استفاده می شوند . علاوه بر این از این دستگاه در یخبندان شناسی ، برای اندازه گیری توان و طبیعت موادی که یک توده یخ در بستر خود دارد ، استفاده می شود .

هم چنین از این دستگاه در مسابقات طولانی تر حرفه ای کریکت استفاده می شود تا به دنبال آن بررسی شود آیا زمین کریکت مورد نظر برای مسابقه ای که قرار است تا چندین روز طول بکشد ، شرایط لازم را دارد یا خیر.

گیاه شناسی

پنترومتر ممکن است در رشته ی گیاه شناسی به منظور مشخص کردن میزان سفتی یک برگ با اندازه گیری نیروی مورد نیاز برای شکل دادن یک سوراخ با اندازه ی معین در بین آن ، به کار گرفته شود .

پنترومتر ها ممکن است هم چنین برای اندازه گیری سفتی سیب ها و سایر میوه های سخت استفاده شوند .

مدل های گوناگون پنترومتر

پنترومتر های استاتیک

گروه فشار ، که از دو اهرم هیدرولیک شکل گرفته است ، برای هدایت مخروط نفوذ به داخل خاک استفاده می شوند. دستگاه مربوطه مقاومت در برابر نفوذ اعمال شده به روی خاک را مورد اندازه گیری قرار می دهد . داده های به دست آورده شده در این چنین آزمایشی برای تعیین سریع و قابل اطمینان مشخصه های هندسی خاک به کار گرفته می شوند .

پنترومتر های پویا ( دینامیک )

یک چکش با سقوط دایم آزاد برای به جلو راندن مخروط نفوذ به داخل خاک استفاده می شود . تعداد ضربه هایی که برای راندن مخروط به میان خاک در یک عمق داده شده لازم است ، مورد ثبت قرار می گیرد .

پنترومتر جیبی

پنترومتر جیبی به عنوان ابزار سبک وزنی برای استفاده به وسیله ی پرسنل میدانی برای بررسی دسته بندی بصری خاک ها استفاده می شود . از آن می شود به منظور مشخص سازی این که آیا دیواره های جانبی حفاری نیاز به شمع زنی دارند یا خیر استفاده کرد ، که چنین کاری بر پایه ی دسته بندی های انجام شده ی خاک های چسبناک توسط OSHA ، انجام می شود .

 

قیمت پنترومتر

برای اطلاع از قیمت پنترومتر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است