دستگاه آزمایشگاهی که به منظور اندازه گیری فشار اسمزی در یک محلول ، کلوئید یا ترکیب به کار گرفته می شود اسمومتر نام دارد .

در اسمومتر چندین تکنیک گوناگون استفاده می شود

  • اسمومتر های کاهنده ی فشار بخار غلظت اسمزی ذرات فعالی که فشار بخار یک محلول را می کاهند یا مشخص می کنند .
  • اسمومتر های غشائی فشار اسمزی یک محلول جدا شده از حلال خاص را به وسیله ی یک غشای نیمه نفوذ پذیر تحت اندازه گیری قرار می دهند .
  • اسمومتر کاهنده ی نقطه ی انجماد قادر به این است که به منظور مشخص سازی قدرت اسمزی یک محلول استفاده شود ، از این جهت که ترکیبات فعال نقطه ی انجماد یک محلول را کاهش می دهند .

اسمومتر به منظور مشخص سازی غلظت نمک ها یا قند های حل شده در نمونه های خونی یا ادرار مفید می باشد . استفاده از این راه هم چنین در مشخص سازی وزن مولکولی ترکیبات ناشناخته و پلیمر ها مفید می باشد .

اسمومتری به معنای اندازه گرفتن قدرت اسمزی یک ماده می باشد . این روش به وسیله ی شیمی دان ها به منظور مشخص سازی وزن متوسط مولکولی به کار گرفته می شود .

در هر آزمایشگاه بیوشیمی در سراسر بیمارستان های دنیا یکی از این ابزار به منظور اندازه گیری اسمزی بودن خون یا ادرار به چشم می خورد . بدن در نگه داشتن خون در یک غلظت اسمزی پایدار حدود 290 mosmol عملکردی عالی دارد در نتیجه هر نوع انحراف از این مقدار می تواند نتیجه ای بارز داشته باشد . بررسی آن قادر به مشخص سازی درد یک بیمار نیست ، ولی ترکیب آن با سایر علائم مشاهده شده یا تست ها می توانند کمک به تشخیص بیماری و اتخاذ یک روش درمانی کند .

مفید بودن این دستگاه ها در حوزه های دیگر از جمله آزمایشگاه های کنترل کیفی اثبات شده است ، به خصوص آن دسته از آزمایشگاه های تولید کننده ی محلول های استفاده شده به منظور تزریق یا کشت سلولی ، همانند با کلینیک های IVF و کلینیک های داروسازی ، یا برای درمان چشم ، همانند با قطره های چشم و محلول های شستشوی لنز های تماسی ، یا به منظور بررسی کردن به اصطلاح ” نوشیدنی های ورزشی ایزوتونیک ” . در واقع اسمومتری معمولا برای خاطر جمع شدن از این امر صورت می گیرد که فرمولاسیون ترکیبات به درستی باشد و چنین چیزی به نسبت انجام یک آنالیز کامل شیمیایی معمولا بسیار سریع تر و ارزان تر می باشد .

مشخص سازی قدرت اسمزی نیز به منظور بررسی میزان پیشرفت فرایند های تخمیر استفاده می شود هنگامی که مولکول های بزرگ به مولکول های کوچکتر با یک افزایش انطباقی در اسمزی بودن تحت عمل تجزیه قرار می گیرند . یک مزیت اسمومتر ها در کل کاربرد های بالا این می باشد که یک دقیقه برای نتیجه گیری زمان می برد و نیازی نیست نمونه آماده شود .

 

قیمت اسمومتر

برای اطلاع از قیمت اسمومتر آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است